Hi-Fi zesilovač a opravdu potřebný výkon

Část fóra věnovaná projektům z řady QQF-55-XXXx a HQQF-55-XXXx. Prostor pro diskusi i zveřejnění jednotlivých poznatků a konstrukcí.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi zesilovač a opravdu potřebný výkon

Nový příspěvek od Federmann »

strakat píše:Hmmm, budem sa musieť nad tým vážne zamyslieť. Kto na Slovensku má ten skvost postavený? Skúsim ho osloviť či by bol ochotný ho požičať na skúšku, prípadne či by som mohol ísť k nemu na návštevu.
HQQF nemá zatím na Slovensku nikdo. Dodávají se jen hotové moduly. Výjimka byl pouze Perys a studenti, Perys stavil sám a studenti od mým vedením. Značná část materiálu je defakto pro normálního bastlíře nesehnatelná, složitost a náročnost již není pro většinu bastlířu zvládnutelná, proto jen hotové a plně funkční moduly.

Možná, že by se dala na západním Slovensku domluvit nějaká miniakce.
vanado
NNN

Nový příspěvek od vanado »

Federmann píše:Možná, že by se dala na západním Slovensku domluvit nějaká miniakce.
Aky aparat chcete priniest, co bude zdroj signalu, ake bedne a kde? Inak pozor 26.-28.8 je uz dlhsie zajednana jedna akcia, takze je potrebne hladat iny termin (prazdniny sa uz koncia!) ! :)
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Nový příspěvek od vladzin »

vanado píše:
Aky aparat chcete priniest, co bude zdroj signalu, ake bedne a kde? Inak pozor 26.-28.8 je uz dlhsie zajednana jedna akcia, takze je potrebne hladat iny termin (prazdniny sa uz koncia!) ! :)
Pokud by akce nebyla extra daleko od Ostravy, pak v případě pozvání bych mohl přivézt DPA-380 a QQF-55KS.
strakat
NNN

Nový příspěvek od strakat »

Federmann píše:HQQF nemá zatím na Slovensku nikdo. Dodávají se jen hotové moduly. Výjimka byl pouze Perys a studenti, Perys stavil sám a studenti od mým vedením. Značná část materiálu je defakto pro normálního bastlíře nesehnatelná, složitost a náročnost již není pro většinu bastlířu zvládnutelná, proto jen hotové a plně funkční moduly.

Možná, že by se dala na západním Slovensku domluvit nějaká miniakce.
Čo teda stavali tisíce spokojných majiteľov? Nie je to s tými tisícami rovnako ako s vaším hudobným a trvalým výkonom?
Aký nezohnateľný materiál v moduloch používate? HQQQF je zložitá?
Až by som zohnal nejakých spolucestujúcich (do Relaxu sa mi to nepodarilo), tak by som na akciu prišiel.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

strakat píše:Čo teda stavali tisíce spokojných majiteľov? Nie je to s tými tisícami rovnako ako s vaším hudobným a trvalým výkonom?
Aký nezohnateľný materiál v moduloch používate? HQQQF je zložitá?
Až by som zohnal nejakých spolucestujúcich (do Relaxu sa mi to nepodarilo), tak by som na akciu prišiel.
1. V minulém, tisíciletí se stavěly jen až na výjimky jednopárové verze QQF.
2. Například odpory a některé kondenzátory se v ČR ani v SR běžně neprodávají a na dodávky čekám běžně až půl roku. Tranzistory se vybírají z několika set kusů a pod. Celkově je použito cca 67 odporů, 2 trimry, 48 kondenzátorů, 15 tranzistorů, 15 diod, 3 OZ, transformátor a další vše je smíšená montáž na plošném spoji o rozměru 40x180mm.
3. Relax byla vynikající akce, mela řadu drobných nedostatků, ale ty se dají na příští akci ošetřit. Její dopad do Hi-Fi komunity byl zajímavý a následky ve sféře konstruktérů spíše katastrofické.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše: Aky aparat chcete priniest, co bude zdroj signalu, ake bedne a kde? Inak pozor 26.-28.8 je uz dlhsie zajednana jedna akcia, takze je potrebne hladat iny termin (prazdniny sa uz koncia!) ! :)
• Prázdniny pro miniakci nejsou tím limitujícím faktorem. V současné době mám HQQF v podobě rozestavěného, ale již dostatečně dobře fungujícího prototypu. Do konečné podoby mu ještě dost chybí, ale i ta se blíží a to je v současné době vše.
• Dalo by se vzít PC, ale grafická karta nic moc, pak by se mohlo i něco odměřit, případně jej použít jako zdroj signálu. Reproduktorové soustavy mám v plánu někdy později, ale příprava běží.
• Takže záleží na zbytku sešlosti, Vladzin nabízí DPA-380 a QQF-55K, chybí bedny, zdroj signálu a také poslechový materiál. ... Bylo by vhodné zajistit i stroj BVa...
• Akce 26.-28.8 jde zcela mimo mne, zatím o ničem nevím a každá akce se musí připravit trochu dopředu.
strakat
NNN

Federmann píše:1. V minulém, tisíciletí se stavěly jen až na výjimky jednopárové verze QQF.
2. Například odpory a některé kondenzátory se v ČR ani v SR běžně neprodávají a na dodávky čekám běžně až půl roku. Tranzistory se vybírají z několika set kusů a pod. Celkově je použito cca 67 odporů, 2 trimry, 48 kondenzátorů, 15 tranzistorů, 15 diod, 3 OZ, transformátor a další vše je smíšená montáž na plošném spoji o rozměru 40x180mm.
3. Relax byla vynikající akce, mela řadu drobných nedostatků, ale ty se dají na příští akci ošetřit. Její dopad do Hi-Fi komunity byl zajímavý a následky ve sféře konstruktérů spíše katastrofické.
Ad 1. Má to niekto na Slovensku?
Ad 2. To je celkom v pohode, nie je tam nijaký závratný počet súčiastok. Kondíky a rezistory sa nedajú ošetriť ináč aby dodávky netrvali tak dlho? Z čoho je to robené, z včelých plástov?
Ad 3. Aký katastrofický dopad? Myslíte niečo podobné ako vo filme Dědictcví, aneb....... "Ježišikriste, co je to za člověka??!"
strakat
NNN

Federmann píše:• Prázdniny pro miniakci nejsou tím limitujícím faktorem. V současné době mám HQQF v podobě rozestavěného, ale již dostatečně dobře fungujícího prototypu. Do konečné podoby mu ještě dost chybí, ale i ta se blíží a to je v současné době vše.
• Dalo by se vzít PC, ale grafická karta nic moc, pak by se mohlo i něco odměřit, případně jej použít jako zdroj signálu. Reproduktorové soustavy mám v plánu někdy později, ale příprava běží.
• Takže záleží na zbytku sešlosti, Vladzin nabízí DPA-380 a QQF-55K, chybí bedny, zdroj signálu a také poslechový materiál. ... Bylo by vhodné zajistit i stroj BVa...
• Akce 26.-28.8 jde zcela mimo mne, zatím o ničem nevím a každá akce se musí připravit trochu dopředu.
Zaujímavé, k dispozícii je prototyp HQQQF a až niekto donesie všetko ostatné, môžeme počúvať. Alebo mám kus chleba a poldecáky, dojdite budeme opekať a ožerieme sa :-)
Akcia 26-28.8. sa myslím pripravuje dostatočne v predstihu a ako som sa dočítal na slovanete nie ste medzi pozvanými, vlastne vás tam nechcú ani ako neohlásenú návštevu....
vanado
NNN

Nový příspěvek od vanado »

Strakat, pockaj si na doplnene parametre (dufam, ze ich velmi rychlo doplni, lebo on to ma v malicku)!
Inak zraz-akcia bude asi zaujimava! Vsetko ti po stranke organizacie vyrazi dych.... :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
strakat
NNN

Federmann píše:strakat:"ukážte mi reprosústavu ktorá zvládne 130dB."
Repro.jpg
Pro požadovaných 30kW jich musíte však použít celkem 3ks. Akustický tlak si zvládnete vypočítat.
Neodpovedal ste mi. Čo použiť na zvyšok pásma?
strakat
NNN

Odpovede sa od Federmanna asi nedočkám, tak si odpoviem sám. Pri prehliadaní webových stránok som natrafil na firmu čo to s výkonom vie ešte lepšie ako vy. Tomuto sa už dá veriť.
http://prodance.cz/galerie/P1070348.JPG
Odpovědět