Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Fórum převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích. Fórum o tomto fóru, různé připomínky, návrhy apod.
Pravidla fóra
Patero:

1. Při registraci uváděj pravdivé kontaktní informace, web má vyšší míru zabezpečení a registraci musíš potvrdit. O dění na webu budeš dle vlastního nastavení průběžně informován na uvedený e-mail.
2. Nepoužívej více účtů. Při jakýchkoliv problémech se svým účtem se obrať e-mailem na administrátora fóra.
3. Nezakládej stejná témata, která již někdo založil.
4. Neodváděj diskuzi od tématu, piš pouze příspěvky, které chceš sdělit všem, pro ostatní příspěvky a komunikaci využij SZ (soukromé zprávy) ICQ či jiný neveřejný komunikační kanál.
5. Dodržuj pravidla Net-etikety. POMNI: co nechceš, aby bylo činěno tobě, nečiň ty jiným, kde začínají práva druhých, tvé práva končí.BANER na váš web, následující text stačí jen překopírovat a vložit:
<a href=" http://www.federmann.cz"><img src=" http://www.federmann.cz/images/stories/image437.gif" width="60" height="54" alt=" federmann.cz-Analog Audio"></a>
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Nový příspěvek od Federmann »

Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Poslechový test HQQF

Pohled na testovaný zesilovač HQQF

Obrázek

Obrázek

Detail zesilovače

Obrázek

Zvuk se vcelku dá, zajímavější však bude dění na konkurenčních webech, kolik špíny zase dokáží vyprodukovat :mrgreen: Od článku Troll na českém a slovenském internetu se toho moc nezměnilo, necháme Trolla vyhladovět :mrgreen: slovanet, slovanet, audoweb, VMA + SPA + CW fórum
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Nový příspěvek od Federmann »

Doplněn další článek Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice podruhé.

O úrovni inteligence diskutujících na slovanetu k tématu nemůže být pochyb :mrgreen: Stejně tak o odborných znalostech :mrgreen:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Jak jsem napsal pod čarou v článku:
"Jinak je pozoruhodné jak urputně mnozí stále a dokola brání a obhajují svou neznalost, platí snad rovnítko čím hloupější, tím sprostější, z čehož až mrazí."
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Nový příspěvek od Federmann »

Další nezávislý test a hodnocení HQQF:
lubin 12. pro 2016 17:35:35 na HighEnd Foru píše:Nedávno jsem měl tu možnost, vyzkoušet u mě na sestavě koncový zesilovač od pana Federmanna a HQQF 55 507W 10P.

Chtěl jsem jej vyzkoušet z čiré zvědavosti, protože tolik diskutovaný konec asi už na českých forech jen tak nenajdete.
Nebudu hodnotit technické parametry, jen zpracování a hlavně zvuk, který se objevil, když byl zařazen koncák do mé sestavy.

Zpracování skříně je přesné, úhledné a mimo to, že mě příliš nesedí design koncáku jako takový, neměl bych bych vůbec výhrad.

Poslouchalo se asi dvě hodinky na sestavě: zdroj CA 851C (2xAD1955), předzesilovač Vincent SA T8, reprosoustavy Aurum Cantus V8F, kabeláž Pangea, Nordost, Oehlbach XXL 1 series, Nordost Frey II a reprokabely Audioquest K2. Akusticky upravená místnost 40m2.

Porovnání přímé s koncáky Classe CAM 400.

V prvé řadě hraje koncák velmi, velmi klidně a čistě. V pozadí je mrtvolné ticho, zesilovač prakticky vůbec nešumí do reprosoustav.
Pokud bych měl zvuk rozdělit do jednotlivých pásem a nějak je popsat (i když bych se tomu raději vyhnul, protože jako celek je to velmi příjemný koncák, byť se svým charakterem), tak basová složka je o něco méně autoritativní, než bych čekal od koncáku tohoto výkonu, nicméně nejedná se o žádnou tragedii, srovnáváme s Classe monobloky s cenou třiapůlkrát vyšší v době, kdy se vyráběly.

Střední pásmo je velmi barevné a prokreslené, "lidské" a vůbec na ucho velmi příjemně znějící.

Výškám není nic moc co vytknout, na horním konci pásma je dostatek vzduchu a jemných detailů, které v žádném případě netahají za uši a nastupují velmi přirozeně.
Prostorovost na šířku je bezchybná, na hloubce jsem cítil spíše menší opatrnost.

Celkově je zvuk velmi muzikální, nikdy nepůsobí ostře nebo nepříjemně a to i přesto, že dovede být přiměřeně detailní od středů výše...prostě to celé hraje jako velmi vydařený elektronkový zesilovač s mírně teplejším a mohutnějším zvukem, který si i přes svou "velikost a působivost" neztrácí rozlišení a slušně lokalizovatelný prostor.

Nějakou dobu jsem přemýšlel, jaký zvuk mě sestava s tímto koncákem připomíná a byl to Vincent SV 238, mohutný koncák pracující relativně dlouho do "áčka".
Co bych osobně uvítal od koncáku a co tomuto dle mého názoru chybí, byť ve velmi malé míře, je celková "znělost" napříč pásmy. Prostě, mám raději, když koncák dovede více muziku "protlačit" z reprosoustav ven.

Nevím, co k tomu více napsat, postřehy z hifi voice magazínu jsou napsané vcelku trefně, když si to tak celé promítám v paměti....

Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Nový příspěvek od Federmann »

Další nezávislý test a hodnocení HQQF a konkurence mlčela jak zařezaná
koudy42 v 30 pro 2016 21:46 na HiFi názorech píše:


Tak se mi dostal do rukou zesilovač Federmanna - HQQF. Zprostředkovaně vím, že zde byly nějaké flames ohledně diskuzí s tímto konstruktérem, od kterých bych se úplně odprostil. Dále nejde o žádné recenzování ala p. Březina, protože na to nebyl adekvátní audio řetězec.

O to víc jsem zklamaný, že mám stále basové reproduktory Infinity Kappa u p. Kříže, které u něj leží díky výmluvám přes půl roku, proto jsme se museli spokojit jen s náhradními reprosoustavami Quadral Amun mkV. Zdrojem zvuku byly flacy pouštěné ze ZOTAC, který se staral o pasivní zesilování, o převod se staral DAC SMSL M8, kabeláž neřeším - RG62 a micháčky alá PROEL *2thumbsup*.

K zesilovači, nešlo sice o finální voňavku, ale bylo mi sděleno, že jde o tutéž konstrukci pouze osazenou méně páry koncových tranzistorů, která nedisponuje výkonem 400W/8ohm, což vůbec nevadilo :).

Zesilovač měl sil na rozdávání a vzhledem k nenáročnosti Quadralů si s nimi pohrával. Co mě VELMI mle překvapilo, jak i na takto obyčejných bednách dokázal vykouzlit prostor, detaily a pohodu poslechu. Namlsaný Satan95, díky kterému jsem měl možnost poslechu tohoto zesilovače, byl přistižen mnohokrát jak si spokojeně poklepává do rytmu nohou, což byla poklona jak zesilovači, tak bednám, protože je doma zvyklý na dobře navržené jednopásmové Fostexy, které dle jeho slov strčí do kapsy JBL 5000Ti, které měl předtím.

Oba jsme se shodli, že HQQF si hraje, tak nějak po svém, ale ne v duchu přehánění nebo vnucování určitých informací. Další věc nad kterou jsme diskutovali bylo basové spektrum. Občas jako by nepatrně chyběly nejhlubší basy, ale pak se přepla jiná nahrávka a bylo to dle gusta. Federmann tlačí více na vyšších basy, ale zní plně a člověku při poslechu nic nechybí. Samozřejmě vše bylo dáno i neadekvátními reprosoustavami v podobě Quadralů, ale Satan95 toto údajně slyší i doma na svých Fostexech.

Ač honosné ódy a formulace p. Březiny moc nemusím, tak se shodnu v tom, že v případě tohoto zesilovače jde o jakýsi mix pohody v podobě lampáče a áčkového zesilovače. Nejde o levnou záležitost a nevím zda bych vzhledem ke konkurenci sáhl po tomto řešení, ale HQQF dokáže vymačkat z obyčejných reprosoustav opravdu nevídaný poslechový zážitek a rád bych si jej ještě jednou poslechl na adekvátním audiořetězci!
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrý poslechový test HQQF na Hi-Fi Voice

Nový příspěvek od Federmann »

Netrvalo dlouho a s novým rokem se česká závistivá a podvraťácká povaha ukázala v plné parádě
sekal.png
sekal-1.png
Konkurence namísto postavení stejného či lepšího stroje se neštítí na mne posílat ČOI, již roky zasírat internet podvody, prolhanými lžemi a pomateným hodnocením zesilovače, který nikdy neviděli ani neslyšeli, přitom je nad jejich mentální schopnosti pochopit zapojení a funkci dvou součástek, jako je Federmannův L-C filtr, ne tak něco složitějšího z mé provenience, je mi těch ubožáků upřímně líto.

Co dodat? :?:

Jen tak dále v Novém roce. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět