[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1056: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
"Hi-Fi svět" federmann.cz • Zobrazit téma - QQF-55 KS 500W, DPS? KIT

"Hi-Fi svět" federmann.cz

Fórum převážně vážně nejen o Hi-Fi, zesilovačích a počítačích.
Právě je stř 24. črc 2019 10:00:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: QQF-55 KS 500W, DPS? KIT
Nový příspěvekNapsal: sob 15. úno 2014 12:39:58 
Začátečník

Dobrý den uživetelům.

doufam že forum není mrtvé. a předem se omlouvám možna za opakovné tema, ale mám trochu problem se ve foru orientovat.

Chtěl bych se zeptat jak je do s dostupnosti zesilovače viz předmět. nebo spiš jen DPS. zbytek se pokusim zajistit vlastnimi silami, i kdyz se mi zda že koupit par součastek je čim dal větší problem :-D pakliže nechci přeplatit 300-600% a pak setřit loga zpoceným prstem.

měl bych zajem cca o 2 - 3 desky, pakliže je možno zesilovač trvale zatižit 100W/ sin do 4-8Ohmů. s rozumným zkreslením. tj pro mne 5%,
zapojení vypada jednoduše a ja nejsem ten co nevěří na jednoduše funkční věci.

prosím o napady rady připadně nab. na DPS nebo kit.
rovněž bych prosil o zkušenosti uživatelů kteří dlouhodobě použivají tento zesilovač s opravdou solidní zatěží.

jestli mám radeji uvažovat o něčem jinem rovněž připadně o info.

P.S. taky jsem zvědavý jak strašné to je když je toho plný internet a fora.

Diky moc. ;)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: QQF-55 KS 500W, DPS? KIT
Nový příspěvekNapsal: sob 15. úno 2014 23:13:24 
Administrátor

Plošné spoje levných zapojení jsou zde stále se jich dostatek staví, krom toho nabízím v ceníku na titulní straně stránek spíš hotové moduly vyšší kvality i ceny.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 16. úno 2014 16:57:00 
Začátečník

Ano, děkuji,

na cenik jsem sedíval, zeptam se jinak
je možné toto koupit jako kit onu levnou stavebnici? ( vzal bych 3 x )

nebo se raději zaměřit na ty dražší? protože toto nemůže trvale odevzdat 100w do 4 / sin?

Děkuji mnohokrát

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 16. úno 2014 19:56:46 
Administrátor

Je to sice spíše hračka, těch 100W by dokázal dát i trvale, ale pokud to někomu ekonomická situace dovolí, pak bych rozhodně doporučil spíše dvou či více párovou verzi HQQF-55-507. Dva dvoupárové na ±50V viz foto, mám zrovna hotové.

Obrázek

A k tomu ještě filtr napájení HQQF-55-207 a řízení napájení s potlačením ss složky HQQF-55-208. Je to v současné době asi maximum dosažitelného a konkurenci to utíká o několik řádů.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 16. úno 2014 23:11:12 
Začátečník

Diky za odpověd,
no popravdě chci to udělat opravdu low cost (a nebojim se to složit a oživovat). Tato hračka na obrazku je hezká ale cena je nasazena vysoko(tim nepopírám že to nehraje dobře nebo že to cenu nemá). mělo by to být do aktivního odposlechu s 8-10 palcovým reproduktorem pro živé hraní začinající kapely. Kvalita v tomto ohledu snad ani není není podstatná, Spiše jde o aby to bylo kompaktní a lehké,"blbuvzdorné", pokud možno aby to limitovalo symetricky(i pro jiné využití), bylo teplotně stabilní. Jestli tedy jsou ty DPS zkusím si trochu pohrát. jestli to střelí nebude to první věc. ale byl bych nerad kdyby to kmitalo nebo střilelo kuli teplotě(myšlená špatná stabilizace teploty, ne přetižení nebo špatné chlazení). Nejsem v tomto žadný šaman ale něco už jsem si ošahal. odstřílel :-)

pošlu adresu na email pro dps. zaplatit mohu jakkoli dobirka učet.

jestli došlo k nějaké úpravě schematu proti tomu co je na stránkách prosím o info.
- pravdepodobně koupim 15A tranzistory a napajení bude asi 20Vx2 DC 150w tor. nebo slabší, a použiju 80hz filtr. na vstupu. to by mohlo zvyšit šance na přežití. a nároky na zdroj.

Děkuji mnohokrát za ochotu

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 18. úno 2014 9:05:37 
Nadějný Hi-Fi_sta

Pane wiperking, podle zpusobu vedení vaší diskuse usuzuji, že jste nějaký amatér lepič a jsem přesvědčen, že sestavení modulů QQF vašimi silami dopadne katastroficky. Spousta machrů si myslí, že když umí zalepit pár součástek do plošného spoje, tak je vyhráno.

Zesilovač QQF-55 jsem již postavil 8 modulů a vždy mi hrály na první zapojení a jsou to vynikající zesilovače za opravdu nízkou cenu. Množství modulů jsem již také opravoval po různých lepičích.

Ovšem setkal jsem se i s lepiči, kteří jsou schopni tam zapojit obráceně LED diodu, narvou odpory až na doraz do desky a pak se diví, že jim tepelné pnutí utrhá plošné spoje, případně si spoj urvou cvikačkami. Oživují zesilovač připojením na tvrdý zdroj pod plným napětím a podobné totální nesmysly.

Zapojení QQF-55 je naprosto dokonale funkční, jen je spousta lepičů, kteří nedodrží ani ty základní postupy a pak se diví, že zapojení hoří a svádějí to na autora topologie.

Citace z emailu jednoho lepiče: "vypálilo mi to pojistky 4A, tak jsem tam dal 6A už to nehraje vůbec".
To tam mohl dát rovnou hřebíky a po vyhoření bytu se rovnou i přestěhovat.

Takže vám osobně doporučuji vůbec se do toho nepouštějte, neb ty moduly by zcela jistě skončily v koši.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 01. bře 2014 20:10:02 
Začátečník

Dobrý den všem,

Děkuji za uhlazený komentář. pobavil

zrovna jsem dotestoval první modul. Narazil jsem jenom ne jeden problem s oscilací, který diskutuji emailem s panem Federmanem. ovšem vyskytuje se pouze u mého testovacího reproduktoru. (ve zkratce řict zesilovač "prdí" při basech. )

a ted k relativně uspěšnému testu.

pouzity dva osciloskopy. c1-94 analog a digitalni kapesni. a dva měřáky analog mikro4353B4,1 tolerovany na 2.5%. a digitalni range RE6810
dva zdroje 17v DC 160W a 43V DC 300W IE. kapacity do 5mF (starší kousky)

porovnavací zesilovače:
lehce hifi
PASS F5 s klidovým proudem 0.7A (non-turbo edice, bez jediného kondezatoru v cestě)
SDA 650W
pa komerční
RH SOUND 2x500w
PSA 2x1250W
Tripath T-amp 2*100w (sure)

reproduktory:
tesla ARN226/4 - onen na kterém to zakmitáva
Beyma SM115K basová horna
pak domací 2 pasmová soustava osazana PA basakem 8 palcem a HIFI dynamikou. (vyhybka se strmosti 6 basy a 18db vyšky. mam rád plné pasmo)
Beyma dvou pasmo PA - čim je osazena jsem už zapomněl.

zdroj signálu
zvuková karta Audiotrack HD. osazena o-zesilovači OPA
a zvuky. generatory sinus. na 192khz vzrokovací frekvenci
kytarové sola na stejné frekvenci se zpěvem a bicími. a pak komerční muzika.

vysledek celkove
- pozorovaní osciloskopu mě .. nezajimalo až na oživování a test maximalního výkonu. dávam přednost uším. měl jsem spolu ještě kolegu a i on měl uši.
- zvuk zní ryhle rázně. slušné vyšky. v tomto ho "překonal" pouze PASS F5, a poměrně linearní SDA. ale nemít ty high end nahrávky.. tak pochybuju že by to někdo poznal. v tomto testu vyčnival pouze zesilovač RH sound, který trvale zkresluje. ačkoliv hluchý nepozná. )
- vykon špičkově jsme naměřili 312w a k limitaci jsme se nedostali s obavou o pouzdra. test finalniho výkonu jsme provedly na PA dvoupasmu
- vykon uměrny použitelný.. se nám jevil cca 50-70W stálý tz. sinusový přímo do realné zatěže
- uchometricky jsem nenašli žadné zkreslení. ale věřím že tam při špičkách bylo,,.. ale už to byl trochu děsivý randál.

vyhody jsou tedy jasné a očividné. a ted co se mi "nelibilo"

- ačkoliv se mi zdala deska hodně dobrá promyšlená. nesnaším male cestičky a ten nečitelný potisk. nejde poznat kolikrat co tam ma být.. , ale je to taková hloupost. (ale nepozorny by na tom mohl vyhořet)
- to GND je takové neštastné. (jsem zvyklý tam mit vsechny GND na svorkách)
- původní pinová patička je takové neštěstí. raději šroubuji nebo pajím na velké plochy.
= a) tz. žadné zavažné vady jsem neobjevil ale desku bych pro budoucnost předělal na přivětivější.
b) vzhledem k ceně zesilovače bych ho mohl každemu doporučit. na naštvaní sousedů to stačí asi tak 10X

zavěrem.
- potřebuji moduly které zvladnou 100w sin na stálo. tz. mému záměru neposlouží. a kdybych dával dva dohromady tak už se mi to cenově a časově nevyplatí (mozna někdo neuvěří, ale da se postavit zesilovač 100w do 500kč (jen modul), který bude dobře hrát a přežije)
- zvažuji jeste ořezat pasmo nad 100Hz. a postavit jednoduchý kompresor s kulatou hranou, a tím stlačit zvuk.. tz. používat menší výkon než jsem původně potřeboval.
- jsem uplný amater a pišu tak jak to citim. nesnažim se někoho špinit / hodnotit.. otevřeně se bavím jak to citim a vnímám. Diskuze, pomluvy apod. mě nezajímají.

P.S. nad tou ledkou jsem taky přemyšlel.. tak jsem to tam nějak vrzl. buchl do zásuvky a čekal jestli budu chytat cívku z repreáku.

Diky moc. ;)

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 01. bře 2014 23:52:20 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 8:55:26 
Začátečník

no Nedozvíme. nevím proč ale když jsem celé zařizení donesl zpět ze zkušebny tak už to nedělá. Asi magie ). nebo má nepozornost.

a proč GND na svorkách. no většina diy projektů, počitá stím že bude zapojeno kdoví jak, kdoví kým. takže jsou na desce minimalní filtrační elektrolity. tudiž se mi zda logické, že propojení GND přímo na zesilovači ma smysl. U tohoto modulu, by to samosebou opodstatnění němělo, jde spíše o kosmetickou zaležitost. Není nic hezčího když je na kraji zesilovače šroubovací svorka, kde se potkají všechny GND. plusy minusy, vstupní signal, vystupní signál. Apod.

Nebo nevidíte potencial ve vylepšení té původní desky? na SMD součastky nebo dvouvrstvý spoj. celou zem propojovat svrchu na první vrstvě apod. diky tomu by šlo i součastky jinak seskupit aby vypadaly hezky v řadě apod. no ne?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 10:50:24 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 10:56:42 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 20:34:03 
Začátečník

ke GND.

upřímě to GND je věc názoru. jestliže mam na zesilovači svoru s GND kde jsou tři kontakty.. řekněte mi kdo to pokazí a co na tom pokazí? jeden zdroj. druhy reprorduktor, treti linka. pěkně hezky
.. pořadí.. nebo cokoli je naprosto jedno.. prostě je uzel GND na zesilovači. nehledejte v tom NASA. (dělá se to tak normálně, a problém v otm není žadnej jeste kdyz jsou aspon 1mF kapacity na desce. pak mužu zesilovač napojit na zvonkový drát. )

k úpravám,
. jasně souhlas. ovšem např. ten trimr.. je docela drahá věc. odpor je poměrně levný jenom se to blbě ladí a pají jak pišete.

co se týče finanční situace. parametry jsem sepsal nazačatku.
jeden mosfetový modul za 2500kč jsou pro mě totalně vyhozené peníze bez ohledu na funkci. protože to potřebují na ozvučovaní.. tam je i KD503 na výstupu dostatečný tranzistor s krásnou přetižitelnosti. z mixu mi nikdy nevyleze víc jak 22khz. tz. nevyuziji rozsah. rychlost prostě nic. to je prostě BMW X5 na 300m jizdy do práce.

a kdybych si chtěl takový zesilovač postavit na doma.. jej na co? 5w mě dostalo na úřad pod vyhrůžkou 50t pokuty. vůbec celkově nechápu na co lidí staví takové "svářečky" stačí 10w konec. s přetižitelnosti 100w max. s nějakým tim IRFP240 na konci. a je vystaráno i s velice špatnými HIFI tesla reproduktory .-D

co se tyče toho zda tento QQF55 zvladne 100w.
nezvládne. pustit sinus 20hz + muzika, 10minut. na chladiči do 50stupnu. 20V střední hodnota na výstupu. špička 40-50V do 4ohmu realné zatěže. a bdw64D nebude vědět co schladičem. tz. dle mého si každy z nás představuje pod 100w něco jiného. a to že pan federman podle Vás řika že je zesilovač 100w je podle mě omyl.

podle mě je zesilovač uchometricky parádní / luxusní 50W viz. provoz na 10% max výkonu apod. což je naprosto logické správné a prozměnu toto nechápete Vy + stovky lidí na audio forech.

se dvoumi páry nebo TO3 ON-Semi apod. se bavme o 100w

nebo se pletu?

nebo mi vysvetlete co je 100w pro Vás..

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 21:23:54 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 22:10:35 
Začátečník

no to sou mi věci. asi mam na všech zesilovačích země špatně :-D když je mam pripojené na zesilovači ) tedy až na tady ten qqf.

co se týče slew rate. podle mě by spiš byl z trojuhelníku podivna sinusojda. vetsina zesilovačů co jsem tu měl zvladalo sinusovky i když byly zatraceně pomaly..
(někdo by to měl rozeseknout)

co se týče dalších teoretických zaležitosti.
a) Pane,.. u živého ozvučovaní je dynamika naprosto jinde, proto potřebují aby zesilovač měl obrovskou přetižitelnost. nejen proto používam směs sinusového signálu s reprodukovanou rockovou muziku pro test maximalního výkonu. sinus zahřeje, signal se postará o špičky. atd atd. prostě praxe amatéra

b) nevim kde jste načetl tyto věci. ale já mam profesionalní nahrávky pro testovaní kvality soustavy jako celku. které mají dynamiku i 36dB nad střední hodnotou. (ona ta technika předběhla psané slovo v českém jazyce docela dávno. )

c) zesilovač který špičkově zvladne 100w nepotřebuji. potřebuji 100w střední hodnotu. V tomto se přiznávám že jsem extremista co ví co chce. takový 100w zesilovač dle mich představ není na domací potřeby. je ven a musí plašit koně. tak jako např. 100w bass kombo od tesly vrable ve kterem jsou dva páry do mustku a 300w zdroj.

d) 1w střední hodnota a 100w aby nedochazelo k limitaci jo. tak to už jsme hodně hluboko v nějakem pseudo vypočtu,, tomu ja prostě neuvěřím ani kdyby jste mi tu ukazal křivku na wikipedii a i ten jednoduchej vzorec ), na to jsem při svém amaterském pojetí konstrukcí, nikdy nenarazil. a to muj osciloskop zapisuje špičky do 2mikrosekund.

e) vidím že do toho trochu vidíte a v zasadě máte pravdu. ale laboratorní podmínky doma nikdo nemá, takže bychom se měli bavit tady o nějakých realných věcech, nebo si to pak přečte nějaky divák a bude si myslet že jsme se pomátly, protože at chcete nebo ne.. tak pravda je jenom to čemu věříte a většinou je někde uprostřed.

f) vice otačkový trimry za 5kč. ? trimr kterýmu nepadá noha stoji 20-50kč. takový se dáva do zesilovače, zbytek je pajc z GM a podobných.

g) řikate že zesilovač musí mit širší pasmo aby zpracoval i signal 20khz,.. třeba. Tak to se omlouvám tomu nerozumím. Vstup do mixažního pultu. nepustí víc jak 22khz. tak co ten zesilovač potom zpracovává? jaká je pointa širšího pásma za mixem.. ? a co třeba digitalní zpracovaní signálu co pak? co pak pustíte do zesilovače?

h) ožralové nemaji radi tuc tuc. ale třeba otřesně zmastrovaný kabáty. a podobné opičárny u kterých si zabékají. a ty většinou žadny zesilovač neodpalí. to umí jenom ACDC high way to hell. zkuste na nějakem z osmi modulu které jste postavil. a na začatku dejte střední hodnotu na 20V. pak budu hodný a zalezu do kouta klečet na hrachu.

.-D

hezky večer preji

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 23:14:55 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 02. bře 2014 23:16:57 
Nadějný Hi-Fi_sta

h) Proč bych dával střední hlasitost na 20V??? to znamená výkon, pokud jste měl na myslí 20V efektivně P = 20 * 20 / 8 ( mám 8 ohmu repro) = 50W

Pokud má ta náhrávka špičku 20dB nad střední úrovní potřeboval bych mít zesilovač s výkonem 5kW a k tomu odpovídající repro.

Jelikož mám na domácí poslech bedny 100W a zesilovač 100W, tak si nastavím střední hlasitost na 1W. Proč bych nastavoval 50x více??? Myslíte, že jsem padlý na hlavu???

Jo a ty zesilovače máte všechny zapojené špatně. Pak se divíte, že vám to nekontrolovaně "prdí". Někdy jo, a někdy ne a nevíte vlastně proč.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 03. bře 2014 17:58:08 
Začátečník

dobrá dobra. trochu se mi to rozleželo v hlavě. tak jsem pro jistotu udělal hnedka jeden test. (mam rad praktické důkazy)

k uctě k sousedům jsem jsem použil 2V jako střední hodnotu. tz. do 4 ohmu. 1w
použil jsem par obyčejných nahrávek. nikdy jsem se nedostal nad 3V tj 2.25W
takže čistě technicky mi stačí 3w zesilovač ne 100w.

samosebou je vic druhů muziky.. s různou dynamikou což logicky ovlivní nároky na zesilovač. ale 100w zesilovač na 1w pouštění určitě nepotřebuji.

ty bedny co máte 100w. o jako hodnotu jde Peak? RMS, AES?
mam pořad pocit že se každy bavíme o nečem jiném. )

jo a zesilovač už zase prdí.. a víte co tomu pomůže.. 10m kabelu 2.5mm2 :-)

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 03. bře 2014 18:34:51 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 03. bře 2014 21:16:52 
Začátečník

no ja nejsem odbornik přes měřidla. věřím že at ručičkový tak i digitalní měřak ma zpoždění. ale osciloskop mi vzorkuje na 1mhz, je dost pomalej. ale kdybych připustil existenci takových špiček, vy byste musel přiznat že ačkoliv jsou tak rychle a krátké. jejich přebuzení, limitace by nebyla poznat.

nahravka od ABBY Mamma mia ma rozsah 14dB. spiš zaleží tedy na masterovacím studiu.. pointa je dnes stlačit signál co nejvíce. Mrkněte se třeba jak stlačuji dynamiku FM stanice. pak špičky nemaji smysl. a to je i pointa modernich nahravek.. ale to jsem jinde

P.S. nestřidam zesilovače. mam tu 5w ačko. a hraju tak na 0.25w a i tak mam problemy se sousedy

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 03. bře 2014 21:33:18 
Administrátor

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 03. bře 2014 21:50:19 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 20:30:40 
Začátečník

tak pánové, sehnal jsem nový zdroj který by mohl sloužit k finalni aplikaci. a co čert nechtěl. na spodní půlvlně. je zase moje zahadna oscilace.

kdyby měl někdo pochybnosti. o tom jak mam zapojene země. gnd linky je na zesilovači primo na svorce. pote gnd zesilovače jde na gnd na trafu odtud vede do reproduktoru .

rovněž ocilace neni žadná vysokofrekvenčni .. je to něco do 1khz..

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 20:41:07 
Administrátor

Kde a jaké jsou filtrační kondenzátory, zem je mezi nimi, jinak se napětí na společném přívodu přičítá k napětí vstupnímu.

Obrázek

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 21:23:21 
Začátečník

4 x 2.2mf 35v, trafo tedy 33VDCx2, země jsem zkoušel spojit za kondezatory i pred kondezatory. vodiče max 10cm 2.5mm2. nejde to nějak zatlumit. zda se mi že je to strašně nachylny.. protože opravdu když přesouvám ty země tak tam lehké rozdíly jsou..

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 21:30:14 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 22:16:03 
Začátečník

:-) ano myslim 23-24VAC.
35V je mala rezerva to ano. ale tyto kondezatory nejsou samoopravné, kdyby se měly prorazit tak by to udělaly a zesilovač by to vzalo ihned sebou a vzledem k tomu že jde o 500w trafo. tak bych je ani nenašel v pevném stavu.

ok zablokuju co se da

p.s. nechce se mi ničit nové kondezatory ale věřím že by i těch 50V snesly ). měly by být dimenzovany na nějaké rezervy.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 22:28:49 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 22:38:37 
Začátečník

za předpokladu že trafo umí třeba 20-40A na zkrat...
o to mě napadaj tři scénaře..všechny se mi staly :-)
a) kondezator začne vařit bouchne. v zesilovači se objeví nevyfiltrované napětí. hezký to zabrumí a už to frčí
b) z jedné větve přestane jit napětí.. většinou to vezme zesilovač.
c) zkrat v kondezatoru zpeče diodu..v usměrnovači AC se dostane do zesilovače

nebo?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 06. bře 2014 0:15:11 
Nadějný Hi-Fi_sta

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 06. bře 2014 0:19:18 
Nadějný Hi-Fi_sta

Myslel jsem samozřejmě 1M/50V na výstup napájení.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 06. bře 2014 22:53:34 
Začátečník

sestavil jsem druhy modul. naprosto stejny problem. ba o něco citlivější průběh. oscilace nabíha samovolně. cca 4 x za vteřinu. zni to jak kvalitní metronom. pro připojení signalu je z toho klasický overdrive.

nezda se někomu třeba divné že je to jenom spodní půlvlna?

rovněž když odpojím zdroj dělá to dokud se nevybijou kondenzatory.. jakmile na nich spadne napeti asi pod 10v tak to ustane..

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 06. bře 2014 23:19:05 
Administrátor

Můžete vložit fotografii, kde jsou vidět země?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 07. bře 2014 17:49:26 
Začátečník

je v tom trochu zmatek, ale vidite vedle sebe tři draty. gnd zesilovače gnd repro, gnd trafa. trochu jsem laboroval stim ze jsem daval zem z druhe svorky zesilovače a nebo přimo z cinče.. ale rozdil v tom nebyl u zadneho ze dvou uzivenych modulů..

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]