SPaudio HYPA A400

Fórum převážně vážně o zesilovačích.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: SPaudio HYPA A400

Nový příspěvek od Federmann »

Federmann píše: Můžu se tedy zeptat, jaké je tajemství měření HYPA A400 na úrovních až -155dB? tj. o více jak 15dB za rozlišovací schopností 24b převodníku?
A více jak 40dB za garantovanými možnostmi použité karty? Jak se dá věrohodně měřit hodnota na pouhém 1% vlastní chyby měření? Tedy 100x menší než je garantovaná vlastní rozlišovací schopnost měřící aparatury!
Mez věrohodnosti měření!.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vanado
NNN

Nový příspěvek od vanado »

Ako sa to mohlo stat, ze si sa zacal tym zaoberat az teraz? Tu ti to nevadi??? viewtopic.php?p=3741#p3741 sam si si to napostoval a bolo by vhodne tam dat linku vierohodnosti!
Takze, co sa tu rozdrapuješ?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Nový příspěvek od vladzin »

Jsem skutečně zděšen, když je nad veškeré pochyby jasné, že výrobce zesilovačů DPA a výrobce zesilovačů BaV si v podstatě z reklamních důvodů vymýšlejí do Specifikací neměřitelné hodnoty a spoléhají, že neodborná veřejnost jejich praktiky neodhalí.
A je pak zcela jasné, proč to tažení proti panu Federmannovi, protože je pro tyto výrobce nepohodlný z důvodů, že jako odborník odhaluje jejich nepoctvé praktiky.
vanado
NNN

Takto si to myslel???
vanado
NNN

vladzin píše:Jsem skutečně zděšen, když je nad veškeré pochyby jasné, že výrobce zesilovačů DPA a výrobce zesilovačů BaV si v podstatě z reklamních důvodů vymýšlejí do Specifikací neměřitelné hodnoty a spoléhají, že neodborná veřejnost jejich praktiky neodhalí.
A je pak zcela jasné, proč to tažení proti panu Federmannovi, protože je pro tyto výrobce nepohodlný z důvodů, že jako odborník odhaluje jejich nepoctvé praktiky.
Vladzin som skutocne zdeseny vasou najivitou a prirodzenou hlupostou. Dohovorte federmanovi nech doplni svoje kuzelne watty do tabulky ktoru som mu sem postol a potom mozete poukazovat na marketingove blaboli! Keby daco myslel som aj na jeho trapne vyhovorky, takze ma tam * s odvolavkou!
Pravdepodobne sa dozviete, veci kvoli ktorym vam padne sanka na zem!
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše:Takto si to myslel???
Trochu se vám to opět plete, nyní nevím zda záměrně či cíleně. Jak jsem napsal Perys má jinou kartu a tou je RME-Fireface400. Ty čáry věrohodnosti by tam měly být dvě:
1. První na úrovni šumu samotné karty a to je pro esi juli@ -114dB, dá se polemizovat o tom, že kus od kusu se může lišit a hodnota se může přiblížit až k cca -120dB, ale dál je to nemožné!
2. Druhá hodnota je naprosto neoddiskutovatelná a vyplývá z principu 24b převodníku a tím je již zmíněných -138,474dB!

Jinak doslova platí:
vladzin píše:Jsem skutečně zděšen, ....
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše:Ako sa to mohlo stat, ze si sa zacal tym zaoberat az teraz? Tu ti to nevadi??? viewtopic.php?p=3741#p3741 sam si si to napostoval a bolo by vhodne tam dat linku vierohodnosti!
Takze, co sa tu rozdrapuješ?
Rozporuji jen nevědomost, nebo vědomou snahu o podvod!
vanado
NNN

Federmann píše: Trochu se vám to opět plete, nyní nevím zda záměrně či cíleně. Jak jsem napsal Perys má jinou kartu a tou je RME-Fireface400. Ty čáry věrohodnosti by tam měly být dvě:
1. První na úrovni šumu samotné karty a to je pro esi juli@ -114dB, dá se polemizovat o tom, že kus od kusu se může lišit a hodnota se může přiblížit až k cca -120dB, ale dál je to nemožné!
2. Druhá hodnota je naprosto neoddiskutovatelná a vyplývá z principu 24b převodníku a tím je již zmíněných -138,474dB!

Je to tato??? Len aby so to pom nahodou niekomu neplietlo, OK??? http://www.rme-audio.de/en_products_fireface_400.php
strakat
NNN

Nový příspěvek od strakat »

Hups, rýchlo niečo vymyslieť a všetkým doporučiť aby pozornejšie čítali. Perysova karta je na tom skoro rovnako ako Julka.
Ministerstvo pravdy má zase robotu pri prepisovaní záznamov :oops:
danhard
Trvalý BAN

Nový příspěvek od danhard »

vladzin píše:Jsem skutečně zděšen, když je nad veškeré pochyby jasné, že výrobce zesilovačů DPA a výrobce zesilovačů BaV si v podstatě z reklamních důvodů vymýšlejí do Specifikací neměřitelné hodnoty a spoléhají, že neodborná veřejnost jejich praktiky neodhalí.
Také jsem Vladzine zděšen, nad technickou úrovní dvou zdejších přispěvatelů :roll:
Federmannovy jsem odpověděl jasně čím je to způsobené:
"Zde je to o vlastnostech furierovy transformace a o průměrování."
že to není schopen pochopit a ani se o to nesnaží je jaksi jeho problém.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jen jsem se ptal jak je možné měřit metrem se stupnicí 1,2,3÷ 8.388.607,- hodnotu 0,01 a menší, to je jak kdybych měřil sílu jednoho vlasu zednickým metrem a ještě v palcích a tvrdil že jsem to změřil přesně!

danhard by to chtěl průměrovat, ale nemohu jednou změřit nejmenší možnou hodnotu, kterou je 1 a pak říci že 99 jsem naměřil 0, tak je naprosto přesný průměr 0,01! A to je ta přesná danhardova hodnota?

Perys to naměřil v rámci rozsahu karty, má tam měření karty jako takové, stejně jak Vladzin, který má rovněž esi juli@.
danhard
Trvalý BAN

Federmann píše:Rozporuji jen nevědomost, nebo vědomou snahu o podvod!
Federmanne, já zase ukazuji jenom na konkretní a zcela zjevné ukázky blbosti, které tady předvádíš.
Jsou to blbosti nad veškeré pochyby jasné :lol:
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jak je vidět z Vladzinovy esi juli@, jen ztěžka se dá dostat pod hodnotu -120dB a hodnota -150dB není možná ani ve snu, zesilovač nemůže nikdy vlastnosti karty vylepšit, na to byly použity zřejmě jiné metody!
danhard
Trvalý BAN

Federmann píše:Jen jsem se ptal jak je možné měřit metrem se stupnicí 1,2,3÷ 8.388.607,- hodnotu 0,01 a menší, to je jak kdybych měřil sílu jednoho vlasu zednickým metrem a ještě v palcích a tvrdil že jsem to změřil přesně!

danhard by to chtěl průměrovat, ale nemohu jednou změřit nejmenší možnou hodnotu, kterou je 1 a pak říci že 99 jsem naměřil 0, tak je naprosto přesný průměr 0,01! A to je ta přesná danhardova hodnota?

Perys to naměřil v rámci rozsahu karty, má tam měření karty jako takové, stejně jak Vladzin, který má rovněž esi juli@.
Budeš se Federmanne divit, ale tak nějak to s tím průměrem je a není to zdaleka můj výmysl. Zjevně nevíš co ty obrázky zobrazují. Klasické matení pojmů.
K Perysově kartě: Perys dělal to měření s FS=48000Hz ?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

danhard píše:Federmanne, já zase ukazuji jenom na konkretní a zcela zjevné ukázky blbosti, které tady předvádíš.
Jsou to blbosti nad veškeré pochyby jasné :lol:
Na jiném fóru bych měl okamžitě zamezen přístup, jako "Persona non grata" s uvedení, že se jedná jen pomluvy a lži, neboť dovolit si ukazovat na pravdu a ještě svá tvrzení matematicky a jinak podepřít, je více než troufalé, což je nutné před světem skrýt! Ale zde je to trochu jinak. Proto se opakovaně ptám, jak je možné naměřit hodnotu 30÷40dB za hranicemi možností použité měřící karty!
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

danhard píše: Budeš se Federmanne divit, ale tak nějak to s tím průměrem je a není to zdaleka můj výmysl. Zjevně nevíš co ty obrázky zobrazují. Klasické matení pojmů.
K Perysově kartě: Perys dělal to měření s FS=48000Hz ?
Není problém doložit obrázek, kde má zesilovač pozadí třeba i -260dB a tvrdit, že jsem to naměřil super přesně kartou, která má rozlišení -100dB, ale o věrohodnosti, vypovídající hodnotě a hlavně poctivosti takového měření nechť si udělá obrázek každý sám.
vanado
NNN

Federmann píše: Na jiném fóru bych měl okamžitě zamezen přístup, jako "Persona non grata" s uvedení, že se jedná jen pomluvy a lži, neboť dovolit si ukazovat na pravdu a ještě svá tvrzení matematicky a jinak podepřít, je více než troufalé, což je nutné před světem skrýt! Ale zde je to trochu jinak. Proto se opakovaně ptám, jak je možné naměřit hodnotu 30÷40dB za hranicemi možností použité měřící karty!
Ja sa tiez opakovane pytam na parametre toho co si stvoril a akoze premeral! Inak mozes sa opytaj aj perysa, jeho karta to tiez namerala a parametre jeho karty si si uz urcite dohladal....
vanado
NNN

Federmann píše: Není problém doložit obrázek, kde má zesilovač pozadí třeba i -260dB a tvrdit, že jsem to naměřil super přesně kartou, která má rozlišení -100dB, ale o věrohodnosti, vypovídající hodnotě a hlavně poctivosti takového měření nechť si udělá obrázek každý sám.
To hovori ten pravy! Dalsia perla...
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše: Ja sa tiez opakovane pytam na parametre toho co ste stvorili a akoze premerali! Inak mozete sa opytaj aj perysa, jeho karta to tiez namerala a parametre jeho karty ste si uz urcite dohladali....
1. Ukažte mi jediné Perysovo měření, kde se dostává pod hranici měření vlastní karty a -140dB viewtopic.php?f=3&t=377&start=49 , je to na těch obrázcích vždy vidět, bez zesilovače žlutě, se zesilovačem zeleně, tak neříkejte něco co evidentně není pravda!
2. Nebudu neustále opakovat, že specifikace HQQF-55-506xxx jsou dostatečné a specifikace zesilovačů jako celků budou zveřejněny až přijde na to vhodný čas!
vanado
NNN

Federmann píše: 1. Ukažte mi jediné Perysovo měření, kde se dostává pod hranici měření vlastní karty viewtopic.php?f=3&t=377&start=49 , je to na těch obrázcích vždy vidět, bez zesilovače žlutě, se zesilovačem zeleně, tak neříkejte něco co evidentně není pravda!
2. Nebudu neustále opakovat, že specifikace HQQF-55-506xxx jsou dostatečné a specifikace zesilovačů jako celků budou zveřejněny až přijde na to vhodný čas!
Takze:
1. Ake parametre ma karta z hladiska rozsahu na ktory ste poukazovali u esi juli@ ? Ake parametre sa namerali perysom? Nenamerali sa hodnoty nad parametrom karty? Ako o je mozne? ake je to kuzlo? Vysvetlite to?
2. Utekate pred pravdou a strachom, ze sa ludia dozvedia, co ten koncak skutocne dokaze?! Tak si mlžte a klamte ludi ďalej..........

Robite schvalne zo seba deb_ila, alebo tu chcete ludi opit rožkom?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše: Takze:
1. Ake parametre ma karta z hladiska rozsahu na ktory ste poukazovali u esi juli@ ? Ake parametre sa namerali perysom? Nenamerali sa hodnoty nad parametrom karty? Ako o je mozne? ake je to kuzlo? Vysvetlite to?
2. Utekate pred pravdou a strachom, ze sa ludia dozvedia, co ten koncak skutocne dokaze?! Tak si mlžte a klamte ludi ďalej..........

Robite schvalne zo seba deb_ila, alebo tu chcete ludi opit rožkom?
Federmann píše: Trochu se vám to opět plete, nyní nevím zda záměrně či cíleně. Jak jsem napsal Perys má jinou kartu a tou je RME-Fireface400. Ty čáry věrohodnosti by tam měly být dvě:
Parametry esi juli@ a RME-Fireface400 jsou papírově podobné, ale RME-Fireface400 je v cenové relaci o celý řád vyšší, lze předpokládat, že i naplnění papírových parametrů bude lepší než u esi juli@ a jak se ukazuje také je, ale stále nemá na to a nikdy mít nebude aby překonala, jak jsem již uvedl druhou hodnotu, která je naprosto neoddiskutovatelná a vyplývá z principu 24b převodníků a tím je již zmíněných -138,474dB!
vanado
NNN

Federmann píše: Robite schvalne zo seba deb_ila, alebo tu chcete ludi opit rožkom?
Parametry esi juli@ a RME-Fireface400 jsou papírově podobné, ale RME-Fireface400 je v cenové relaci o celý řád vyšší, lze předpokládat, že i naplnění papírových parametrů bude lepší než u esi juli@ a jak se ukazuje také je, ale stále nemá na to a nikdy mít nebude aby překonala, jak jsem již uvedl druhou hodnotu, která je naprosto neoddiskutovatelná a vyplývá z principu 24b převodníků a tím je již zmíněných -138,474dB![/quote]

-128 (pozrite si lepsie svoje merania, ktore tu prezentujete) a - 138 je nad ramec karty, aby bolo jasno! takze chvastate sa tu tym, na co poukazujete pri meraniach inych? Vase predpoklady z pohladu ceny su uplne zbytocne, tak isto ako su vase tvrdenia ze HQQQFKO je vitaz!

Zacnite hladat odpoved pre svojich zakaznikov, ze ako im to vysvetlite....!
danhard
Trvalý BAN

Federmann píše:Na jiném fóru bych měl okamžitě zamezen přístup, jako "Persona non grata" s uvedení, že se jedná jen pomluvy a lži, neboť dovolit si ukazovat na pravdu a ještě svá tvrzení matematicky a jinak podepřít, je více než troufalé, což je nutné před světem skrýt! Ale zde je to trochu jinak. Proto se opakovaně ptám, jak je možné naměřit hodnotu 30÷40dB za hranicemi možností použité měřící karty!
To klidně udělej Federmanne a douč se to někde jinde :lol:
Spektrogram ukazuje výkonovou "hustotu" signálu v zobrazeném pásmu. Pozadí - šum je širokopásmový a jeho odstup je daný jeho výkonem v celém zkoumaném pásmu. Ve spektogramu ale zobrazuji jen část výkonu pro danou šířku okna zobarzení, čím užší okno, tím menší část výkonu. Čím budu mít na spektráku užší filtr, tím budu mít větší odstup šumu - nekoherentního pozadí.
Pokud je tam ale diskrétní frekvence, třeba produkty harmonického zkreslení, tak ty padnou vždy do pásma filtru celé (pokud je samozřejmě frekvenční nestabilita menší, než šířka filtru) a jejich zobrazená amplituda se s šířkou pásma filtru nemění.
U diskrétní Furierovy transformace, což je případ těch počítačových měření, záleží šířka pásma filtru zobrazení na vzorkovací frekvenci a počtu vzorků z kterého je analýza prováděna. Čím více vzorků, tím více průměruji a tím menší hodnota "šumu" se mě zobrazí, protože ta spektrální čára bude také odpovídat užšímu oknu frekvencí.
vanado
NNN

danhard píše: Spektrogram ukazuje výkonovou "hustotu" signálu v zobrazeném pásmu. Pozadí - šum je širokopásmový a jeho odstup je daný jeho výkonem v celém zkoumaném pásmu. Ve spektogramu ale zobrazuji jen část výkonu pro danou šířku okna zobarzení, čím užší okno, tím menší část výkonu. Čím budu mít na spektráku užší filtr, tím budu mít větší odstup šumu - nekoherentního pozadí.
Pokud je tam ale diskrétní frekvence, třeba produkty harmonického zkreslení, tak ty padnou vždy do pásma filtru celé (pokud je samozřejmě frekvenční nestabilita menší, než šířka filtru) a jejich zobrazená amplituda se s šířkou pásma filtru nemění.
U diskrétní Furierovy transformace, což je případ těch počítačových měření, záleží šířka pásma filtru zobrazení na vzorkovací frekvenci a počtu vzorků z kterého je analýza prováděna. Čím více vzorků, tím více průměruji a tím menší hodnota "šumu" se mě zobrazí, protože ta spektrální čára bude také odpovídat užšímu oknu frekvencí.
Na kolko czk mu posielas fakturu? Dokaze on vobec taketo vzdelavanie ocenit? :shock:
danhard
Trvalý BAN

vanado píše:Na kolko czk mu posielas fakturu? Dokaze on vobec taketo vzdelavanie ocenit?
To těžko, pochybuji, že z toho něco Federmann pochopí.
U Federmanna jsem vůbec na pochybách, jakou formu "výkladu" zvolit. O tom, že se magnetickým polem naindukuje stejné napětí do pláště i do vnitřního "stíněného" vodiče koaxiálu, se mě nepodařilo ho poučit, ani když jsem mu předložil k vyzkoušení jednoduchý a jednoznačný experiment, kdy změří napětí na kabelu provléknutým středem síťového toroidu. Důkaz s Maxwellovými rovnicemi a křivkovými integrály jsem tedy ještě nezkoušel, i když kdo ví, třeba by se Federmann poté praštil do čela se slovy : Vždyť je to v těch Maxwellkách tak jasné ! ó děkuji Danhárde, že jsi mě vyvedl z temnot nevědění ! :lol:
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

danhard píše:U diskrétní Furierovy transformace, což je případ těch počítačových měření, záleží šířka pásma filtru zobrazení na vzorkovací frekvenci a počtu vzorků z kterého je analýza prováděna. Čím více vzorků, tím více průměruji a tím menší hodnota "šumu" se mě zobrazí, protože ta spektrální čára bude také odpovídat užšímu oknu frekvencí.
V nejlepším případě skončím na možnostech 24b převodníku a tím je -138dB!

Je však ještě jedna možnost, vysvětlím na obdobném případě: změřím ofset a ten je 100mV, měřák je 2,5místný a má jeden digit roven 10mV, následně přepnu měřák na 100V a změřím ofset ještě 999x, ale vždy, 999x naměřím 0V! Nyní to vesele zprůměruju, součet hodnot je 100mV a počet měření je 1000x, dle danharda a jemu podobných můžu s čistým svědomím prohlásit, že zesilovač má ofset pouhých 100μV. Kdyby to náhodou ještě bylo málo, tak to na rozsahu 100V změřím 9999x a výsledný ofset bude jen 10μV!

Tak se to průměruje, že-jo! Co naplat, že neumím měřit méně jak 10mV, průměrováním dokážu i 10μV stačí vědět jak! Ale dle mne je to sprostý podvod, na hony vzdálený realitě a pravdě!
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

danhard píše: O tom, že se magnetickým polem naindukuje stejné napětí do pláště i do vnitřního "stíněného" vodiče koaxiálu, se mě nepodařilo ho poučit, ani když jsem mu předložil k vyzkoušení jednoduchý a jednoznačný experiment, kdy změří napětí na kabelu provléknutým středem síťového toroidu. Důkaz s Maxwellovými rovnicemi a křivkovými integrály jsem tedy ještě nezkoušel, i když kdo ví, třeba by se Federmann poté praštil do čela se slovy : Vždyť je to v těch Maxwellkách tak jasné ! ó děkuji Danhárde, že jsi mě vyvedl z temnot nevědění ! :lol:
Jenže rušení většinou nemá jen magnetickou složku! Zase odbočení od tématu! Zase zavádějící text zcela od problematiky, zcela popírající odlišnou odolnost koaxiálních vedení od vedení jiných!
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Federmann píše:danhard píše: O tom, že se magnetickým polem naindukuje stejné napětí do pláště i do vnitřního "stíněného" vodiče koaxiálu, se mě nepodařilo ho poučit, ani když jsem mu předložil k vyzkoušení jednoduchý a jednoznačný experiment, kdy změří napětí na kabelu provléknutým středem síťového toroidu. Důkaz s Maxwellovými rovnicemi a křivkovými integrály jsem tedy ještě nezkoušel, i když kdo ví, třeba by se Federmann poté praštil do čela se slovy : Vždyť je to v těch Maxwellkách tak jasné ! ó děkuji Danhárde, že jsi mě vyvedl z temnot nevědění ! :lol:

Federmann odpovídá:

Jenže rušení většinou nemá jen magnetickou složku! Zase odbočení od tématu! Zase zavádějící text zcela od problematiky, zcela popírající odlišnou odolnost koaxiálních vedení od vedení jiných!
Danhard má úmyslně krátkou paměť. Dobře si pamatuji, že jste to už tady řešili. A raději to přešel bez povšimnutí, aby se na to zapomnělo.
Stejně tak, raději zapomněl na mou otázku, kolik má přechodový odpor to relátko, co připojuje opožděně repro soustavy?
strakat
NNN

Včera som založil vlákno o firme Soulution. Keď tak pozerám uvedené technické údaje..... kúrnik tí klamú. Merať nevedia, priemerujú bohviečo a klamú celý svet. Ako je možné dosiahnuť DF 10000 a skreslenie 0,00057 perc.? Výkon to má mizerných 400W, zato max. spotrebu 2000W!!!
strakat
NNN

V každej podobnej firme na svete sedia samí bl_bci, alebo sú len dvaja v Rožnove? Druhá možnosť mi príde reálnejšia.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:Včera som založil vlákno o firme Soulution. Keď tak pozerám uvedené technické údaje..... kúrnik tí klamú. Merať nevedia, priemerujú bohviečo a klamú celý svet. Ako je možné dosiahnuť DF 10000 a skreslenie 0,00057 perc.? Výkon to má mizerných 400W, zato max. spotrebu 2000W!!!
Takový krám si do baráku přídí jenom negramotný nebo zloděj.

Zlatý QQF s průměrnou spotřebou 5W.
strakat
NNN

Niekto si taký krám kúpi pre jeho zvuk, niekto si zosilovač kupuje podľa spotreby elektriny.....
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:Niekto si taký krám kúpi pre jeho zvuk, niekto si zosilovač kupuje podľa spotreby elektriny.....
Strakate, v dnešní době, pokud máte dostatek financí, tak si můžete v oblasti audio koupit prakticky cokoliv, co se pohybuje na hranici dokonalosti. Pokud máte 2 milióny,-kč. připravené na nákup těchto monobloků, tak si ty zesilovače kupte. Budete mít jistě skvělý zvuk. Nebude to sice úplně skvělá ekonomická investice, protože si připravte ročně tak 5000,-Kč na doplatek za elelktřinu, ale co byste pro tak skvělý zvuk neobětoval.
A kdo ty finance nemá, tak si může koupit třeba za 20 000,-kč zesilovač HQQF. Ve výsledku nejen, že ušetří 1 880 000,-Kč, ale ještě navíc získá stejně kvalitní zvuk.

Takže rozhodnutí je jen na vás.

PS. Ještě mi docvaklo, pokud jste ze Slovenska, že vy nebožáci už máte Euro, tak si to přepočítejte na Eura.
Odpovědět