"Hi-Fi svět" federmann.cz
http://forum.federmann.cz/

Přenos digitálních audio dat z notebooku do zesilovače
http://forum.federmann.cz/viewtopic.php?f=36&t=1319
Stránka 1 z 1

Autor:  limbora [ čtv 25. dub 2013 12:56:27 ]
Předmět příspěvku:  Přenos digitálních audio dat z notebooku do zesilovače

Mám takový velice laický dotaz. Můj zesilovač (Onkyo A9050) má digitální vstup (optický i koax). Hudbu přehrávám z notebooku a rád bych obešel patrně nepříliš kvalitní DA převodník na zvukové kartě notebooku a posílal data do zesilovače v digitální formě. Na notebooku jsem ovšem nenašel žádný digitální výstup. Pouze u "černého" výstupu z klasické trojice výstupů ze zvukovky je kromě symbolu sluchátek též napsáno SPDIF. Znamená to, že ten výstup je zároveň analogový audio výstup a zároveň digitální? A že při použití vhodného kabelu můžu výstup z něj (3,5 jack) poslat třeba do koaxiálního vstupu na zesilovači (cinch)? Nebo to je úplně jinak? Předem díky za radu a za vysvětlení.

Autor:  Federmann [ čtv 25. dub 2013 14:17:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenos digitálních audio dat z notebooku do zesilovače

Mělo by to tak být, pokud je černý zároveň jako datový, pak stačí jen zkusit zapojit redukce Jack3,5/RCA a dále kabel RCA /RCA (cinch/cinch).

Nejsem si jist, že zesilovač bude mít lepší převodník, ale rozhodně zmizí rušení vzniklé mezi notebookem a zesilovačem, čímž bude zřejmě nakonec výsledek lepší. Osobně již taky dávám možnost pro své HQQF digitálního vstupu, jak optického tak metalického, víc se mi líbí optika.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/