Přenos digitálních audio dat z notebooku do zesilovače

Byla zřízena pouze jako poradna a není určena pro vedení jakýchkoliv diskuzí. Prosím položte srozumitelnou otázku, na kterou vám bude zodpovězeno.
Pokud pro vás nebude odpověď dostatečná, položte doplňující otázku, nebo využijte možnost diskusního fóra, kde se může vyjádřit každý.
Pravidla fóra
Patero:

1. Při registraci uváděj pravdivé kontaktní informace, web má vyšší míru zabezpečení a registraci musíš potvrdit. O dění na webu budeš dle vlastního nastavení průběžně informován na uvedený e-mail.
2. Nepoužívej více účtů. Při jakýchkoliv problémech se svým účtem se obrať e-mailem na administrátora fóra.
3. Nezakládej stejná témata, která již někdo založil.
4. Neodváděj diskuzi od tématu, piš pouze příspěvky, které chceš sdělit všem, pro ostatní příspěvky a komunikaci využij SZ (soukromé zprávy) ICQ či jiný neveřejný komunikační kanál.
5. Dodržuj pravidla Net-etikety. POMNI: co nechceš, aby bylo činěno tobě, nečiň ty jiným, kde začínají práva druhých, tvé práva končí.BANER na váš web, následující text stačí jen překopírovat a vložit:
<a href=" http://www.federmann.cz"><img src=" http://www.federmann.cz/images/stories/image437.gif" width="60" height="54" alt=" federmann.cz-Analog Audio"></a>
limbora
Nezúčastněný
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. dub 2013 12:53:23

Přenos digitálních audio dat z notebooku do zesilovače

Nový příspěvek od limbora »

Mám takový velice laický dotaz. Můj zesilovač (Onkyo A9050) má digitální vstup (optický i koax). Hudbu přehrávám z notebooku a rád bych obešel patrně nepříliš kvalitní DA převodník na zvukové kartě notebooku a posílal data do zesilovače v digitální formě. Na notebooku jsem ovšem nenašel žádný digitální výstup. Pouze u "černého" výstupu z klasické trojice výstupů ze zvukovky je kromě symbolu sluchátek též napsáno SPDIF. Znamená to, že ten výstup je zároveň analogový audio výstup a zároveň digitální? A že při použití vhodného kabelu můžu výstup z něj (3,5 jack) poslat třeba do koaxiálního vstupu na zesilovači (cinch)? Nebo to je úplně jinak? Předem díky za radu a za vysvětlení.
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos digitálních audio dat z notebooku do zesilovače

Nový příspěvek od Federmann »

Mělo by to tak být, pokud je černý zároveň jako datový, pak stačí jen zkusit zapojit redukce Jack3,5/RCA a dále kabel RCA /RCA (cinch/cinch).

Nejsem si jist, že zesilovač bude mít lepší převodník, ale rozhodně zmizí rušení vzniklé mezi notebookem a zesilovačem, čímž bude zřejmě nakonec výsledek lepší. Osobně již taky dávám možnost pro své HQQF digitálního vstupu, jak optického tak metalického, víc se mi líbí optika.
Odpovědět