"Hi-Fi svět" federmann.cz

Fórum převážně vážně nejen o Hi-Fi, zesilovačích a počítačích.
Právě je ned 22. říj 2017 15:46:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 10:20:44 
Administrátor

K tomuto kroku mne přiměla dlouhodobá nabubřelost mnohých a přitom jejich totální neznalost obecné problematiky zesilovačů.
Příloha:
Troton_11.jpg

Abych provokativně potvrdil, jak někdo napsal svou "bohorovnost", ale také svou neskonalou vstřícnost a přístupnost, navrhuji setkání věnované otázkám a odpovědím, kde nebudu formou předem připravených přednášek nikoho poučovat, přesvědčovat a uspávat, ale budu reagovat na dotazy věnované problematice zesilovačů a jejich topologii.

Proto vyzývám Česko-Slovenské audio-fóra, aby vytvořily přípravný tým, zvolili místo a čas, což budeme vzájemně konzultovat, aby nakonec došlo k příjemnému posezení a prolomení mnoha mýtů a polopravd. Nepotřebuji žádnou přípravu, dokážu reagovat z partesu na jakýkoliv dotaz, k výkladu mi postačí tabule a barevná křída, či něco obdobného. Setkání věnované otázkám a odpovědím může posloužit ke sbližování lidí a lepšímu poznání problematiky.

Těším se na brzké setkání věnované Tranzistorovému zvuku, vašim připraveným otázkám a mým odpovědím, kdo se chce jen hádat a napadat, nech zůstane prosím doma, kdo chce posunout své znalosti dále bude vítán.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 10:49:36 
Mírně pokročilý

Federmann píše:

vašim připraveným otázkám a mým odpovědím

Je to zajímavý záměr, ale zkuste zvážit, jestli by účastníky nezajímaly i odpovědi jiných lidí z oboru, než jen Vaše. Mohla by to být zajímavá výměna názorů na danou problematiku ;) . Pokud by byla ještě doprovázena poslechovým srovnáním, bylo by to super.

JH

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 10:59:35 
Administrátor

John Hidden píše:
Pokud by byla ještě doprovázena poslechovým srovnáním, bylo by to super.

JH

Nechci aby to byl můj monolog, proto jsem to posunul do roviny otázek a odpovědí, spíše v rovině různých dialogů, kdy to zaujme více posluchačů a lze se dobrat lepšího výsledku.

Chce to přípravný výbor, pak je na přípravném výboru jakou tomu dokáže dát konečnou podobu, nemusí to být jen odpoledne, ale třeba i na několik dní. Není problém to doplnit slepými poslechovými testy či jiným zpestřením, ale dohadovat se na webu, kde si může každý představit něco zcela jiného, kdy chybí bezprostřední reakce, se jaksi zjevně míjí účinkem.

B.F.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 20:31:20 
Administrátor

Příloha:
Kazzatel_2.jpg

Nestojím o žádné příštipkářské téma, účastníci mají jistě svůj předem připravený program, navíc nemám tento termín volný, řeším mnohem důležitější záležitosti.

Téma musí být hlavní, nosné, navrhuji jeho následující části:
• Rozsah slyšení a vnímání člověka, akustický tón a jeho barva.
• Frekvenční rozsah zesilovače, rezerva zisku, linearita jednotlivých prvků, měřitelné a slyšitelné (vnímatelné) zkreslení.
• Účinnost, dimenzování a zatížitelnost jednotlivých částí.
• Dopad lokální a celkové zpětné vazby a filtrů.
• Teplotní a napěťová závislost a stabilita jednotlivých stupňů.
• Jiné zde neuvedené.

Žádám potencionální zájemce, aby se ozvali, ať již zaregistrováním a uvedením svého zájmu zde, nebo zasláním SZ, nebo se ozvali jinou cestou, abych mohl vytvořit předběžný seznam.

Dále žádám zájemce aby navrhli možné místa a termíny konání, akce nemusí být jednorázová a může mít i pokračování.
Předpokládám, že se akce zúčastní všichni mí opravdoví oponenti, připraví si důkladně své dotazy, abych jim je mohl všechny zodpovědět.

Jsem velmi zvědav, kdo má opravdový zájem o problematiku a odvahu o ní veřejně diskutovat, poznat a pochopit mnohé souvislosti a kdo si jen honí triko.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 20:48:09 
Mírně pokročilý

To triko je dobrá poznámka, jde opravdu o to, kdo.

Kromě prvního bodu ty ostatní byly IMO velmi dobře řešeny a vyřešeny ve fungujících a prověřených konstrukcích jak BV, tak kazzatele.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 20:54:22 
Mírně pokročilý

Mimochodem- zítra ve Žďáru budu, je škoda, že nepřijedete, bylo by mi potěšením Vás osobně poznat.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 21:13:24 
Administrátor

John Hidden píše:
To triko je dobrá poznámka, jde opravdu o to, kdo.

Kromě prvního bodu ty ostatní byly IMO velmi dobře řešeny a vyřešeny ve fungujících a prověřených konstrukcích jak BV, tak kazzatele.

Vím, že byly dobře řešeny a dobře vyřešeny, ale ten první bod staví rázem všechny ostatní body do zcela jiného světla, do zcela jiné pozice, právě proto jsem jej postavil jako první, aby se vše odvíjelo právě od tohoto bodu, pak může vše vypadat zcela jinak.

Jednoduše vycházeli ze špatného zadání a výsledek byl tomu úměrný, jen připomenu W. Marshall Leach k dosažení šířky pásma alespoň 400kHz používal tranzistory s FT=8,5MHz, rychlost přeběhu cca 60V/s, následně vstupním R-C filtrem upravoval výslednou šířku pásma tak, aby nebyla větší jak 220kHz. Před 40roky to byl můj velký vzor, já u té honby za věrným zvukem - šířkou pásma zůstal a digitalizace - CD ostatní odvedla někam zcela jinam, výjimku tvoří třeba THEL se svou šířkou pásma 7Hz ÷ 1,5MHz proč asi? když zdejším stačí pouhých 20kHz a možná o kousek více.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 05. čer 2010 9:14:40 
Administrátor

Příloha:
Kazzatel_3.jpg

Nepomůže poslouchat a nevěřícně zírat, jak mnozí tvrdí, že ten či onen tranzistorový zesilovač je horší či lepší a nevědět proč, přitom se ohánět měřením THD v miliontinách %.

Toto vlákno jsem založil právě proto, aby se sešla patra těch, kteří krom toho že dokážou slepit zesilovač, tak taky ví proč použili to či ono a umí si to i teoreticky doložit. Nelze oddělit praxi od teorie a teorie v této oblasti dost pokulhává.

Mnou popsaná Dynamická saturace je právě to, co většině z vás chybí pochopit, nehledě na fakt potřebné šířky pásma popsané v SACD, blíže vinylu? je to zjevně daleko nad vaše současné možnosti chápání, velmi rychle ztratíte kontakt a vůbec netušíte o čem je řeč, pak jen vykřikujete nesmysly... Setkání by mělo sloužit právě pro ty, kteří chtějí pochopit problematiku, která je velmi jednoduchá, přesto pro mnohé zatím naprosto nepochopitelná.

Chci aby se účastníci takového setkání dokonale připravili, kterou část problematiky chtějí rozebrat či vysvětlit. Jak jsem napsal, já můžu reagovat na cokoliv z partesu, ale většina diskutujících, jak je stále vidět na mnohých fórech ne, ani vy Mr. Dudku stále nevíte o čem je řeč. Máte však pravdu "jak se zdá, nepochopil jsi jednu zásadu: prakticky nikdo nemá zájem o planý teoretický žvanění" ano teoretizovat může ten, kdo ví o čem je řeč a zná přesné dopady toho či onoho řešení, kdo to ani netuší, tak prostě nemá o takovou debatu žádný zájem, neměl by se o čem bavit a všichni by to hned viděli.

Možná se to stane součástí příštího ročníku, pokud se to připraví a bude to známo dostatečně dopředu. John Hidden má ode mne SZ...

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 05. čer 2010 15:38:21 
Začátečník

Federmann píše:
ano teoretizovat může ten, kdo ví o čem je řeč

Mám otázku - v prípade "setkání" je možné vidieť naživo a prípadne otestovať Vaše moduly v záťaži? Pozrieť sa im "na zúbok"?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 05. čer 2010 15:55:34 
Administrátor

V současné době bych mohl vzít pouze 2 x 200W HQQF-55-503WK Trafo má slabých 200W, pokud by chtěl někdo porovnat se svou konstrukcí s obdobným zdrojem, tedy i podobným možným výkonem, pak by to mohlo být pro mnohé velmi zajímavé a poučné.

Jinak chystám HQQ-55-505W-5-2 tu si určitě nechám jednu na testy, kompletní bude zřejmě až koncem roku, ale bude včetně naprosto unikátních inteligentních ochran.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 06. čer 2010 11:10:32 
Administrátor

Čekal jsem velký zájem lidí jako Pavel Dudek, Vladimír Bunta, Ondřej Plachý a mnohých dalších z webů jako HifiSlovaNet, AudioWeb, Elweb, SvetElektro, ReproMania a dalších, "hlupáků" kteří o problematice moc neví a jen přitakávají, nebo špiní a uráží.
Příloha:
Olejár_1.jpg

Jak jsem již napsal: "Abych provokativně potvrdil, jak někdo napsal svou "bohorovnost", ale také svou neskonalou vstřícnost a přístupnost", založil jsem toto vlákno, abych připravil a realizoval setkání, kde se vyjasní mnoho nepochopeného. Napsal jsem článek Nebuďte negramotní!, měl poukázat na značnou negramotnost a současnou nabubřelost mnohých pisatelů na různých fórech. Napsal jsem mnoho článků popisujících problematiku zesilovačů, dle různých reakcí mnozí nemají ponětí o čem jsou, pak se na různých fórech smějí jen vlastní neznalosti.

Setkání, které jsem nazval Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí by mělo zahájit novou éru v poznávání elektrotechniky, problematiky kolem zesilovačů, zvuku a jeho zpracování, mělo by přispět ke sbližování lidí a bourání hranic a předsudků.

První reakce jsou často opačné, někteří se bojí, že by se mohlo ukázat, jak hluboce problematice nerozumí a současně mohlo dojít k poškození jejich obchodních zájmů, ukázalo by se, že několik let na webech nadávali, uráželi a pomlouvali, přitom netušili o čem se bavím a namísto nalezení dialogu, se snaží všemožně takové setkání a hlavně povědomí o tom že se něco takového připravuje ututlat a znevážit. Čekal bych že se takové téma odrazí na stránkách dotčených webů, ale nikoliv, jen zatloukat a zatloukat.

První potenciální zájemci již jsou a další přibývají, byl bych však velmi nerad, kdyby se setkání stalo jen velmi tvrdou konkurencí, těch kterých se to nejvíce týká, oni jen schovali hlavu do písku, setkání se nezúčastnili a následně pokračovali ve své tmářské rétorice. Je pravděpodobné, že se setkání uskuteční jak na straně Slovenské, tak na straně České či Moravské, ale vše je zatím ve stádiu zrodu.

Zájemci neváhejte a dejte o sobě vědět! Dejte o připravovaném setkání vědět i na dalších webech a fórech.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 07. čer 2010 23:00:34 
Administrátor

Nevím čím sem si to zasloužil, ale snad největší zájem zatím projevil již ze Zrcadla českého a slovenského internetu známý Mr. Sendy alias ing. Tomáš Matoušek.
Příloha:
Sendy_2.jpg

Namísto přihlášení se jako řádný účastník setkání se na Elwebu snaží seč mu síly stačí, zřejmě vystupuje pod mnoha přezdívkami, jen aby vytvořil dojem, že všechny příspěvky jsem napsal já. Příspěvky nyní strká snad do všech vláken.

Je vidět, že mnohým setkání na téma "Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí" není vůbec po chuti. Ono se dobře vykřikuje z davu anonymity, ale jit veřejně na dané téma diskutovat, tam veškeré hrdinství končí a pak se mohou někteří uchýlit i k praktikám, které předvádí Mr. Sendy alias ing. Tomáš Matoušek. Bože jak ubohé a přitom tak České.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 08. čer 2010 21:56:33 
Administrátor

Na HiFiSlovanetu se probírají zážitky ze Setkání ve Žďáru nad Sázavou, které přineslo své ovoce, účastníci s údivem objevují zásadní rozdíly v podání různých strojů, ale podstata rozdílů jim stále uniká.
Příloha:
PMA_4.jpg

Na Elwebu se muž mnoha identit Mr. Sendy alias ing. Tomáš Matoušek doslova ukájí, jen aby vylepšil mou pověst a odradil co nejvíce zájemců o připravované setkání. Nevím kde se bere tolik nenávisti a zloby. U dospělého člověka se jen tak takové chování nevidí, ale u Mr. Sendyho alias ing. Tomáše Matoušeka se to již jaksi stalo samozřejmostí.
Příloha:
Sendy_3.jpg

Pokud se však podívám jinak, tak muž mnoha identit Mr. Sendy alias ing. Tomáš Matoušek velmi intenzívně sbírá body pro podání trestního oznámení. Co nebylo ještě trestným činem v čase podání trestního oznámení na Martina Olejára se již dnes trestným činem stalo.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 09. čer 2010 12:01:32 
NNN

Prečo chcete organizovať vlastné stretnutie? Prečo sa nepridáte k už existujúcim? Až bude brnenský podzim, tak to by bola príležitosť pre prezentáciu. Hrá sa v bývalom kine, kde je potreba extra silné zosilňovače. Prečo ste neprišiel do Žďáru nad Sázavou, mohol ste predviesť svoj výtvor v konkurencii TYA Pavla Dudka a BB Pavla Macuru. Mám taký pocit, že vy nič prezentovať nechcete, pretože by sa rýchlo prišlo na to odkiaľ vietor fúka. Že vaše zosilňovače by boli zmetené zo stola prúdom z hasiaceho prístroja.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 09. čer 2010 14:19:45 
Administrátor

strakat píše:
Až bude brnenský podzim, tak to by bola príležitosť pre prezentáciu. Hrá sa v bývalom kine, kde je potreba extra silné zosilňovače.

1. Jaký je termín.
2. Jaký je program.
3. Jaké jsou reproduktory.

Není to jen o tom komu to víc či lépe hraje, je to o tom proč to některým hraje lépe a jiným ne, kdyby to mnozí věděli, hrálo by jim to všem ještě lépe a o tom má být to mé setkání. Neznamená to, že nemůže být součástí setkání jiného, jde o otevřenou diskusi na dané téma a dostatek prostoru.

Zbytek v SZ

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 09. čer 2010 21:42:28 
Mírně pokročilý

Federmann píše:
Na HiFiSlovanetu se probírají zážitky ze Setkání ve Žďáru nad Sázavou, které přineslo své ovoce, účastníci s údivem objevují zásadní rozdíly v podání různých strojů, ale podstata rozdílů jim stále uniká.
Příloha:
PMA_4.jpg

Tak do toho, jitter jste zatím neřešil. Můžete probrat všechny typy:

1) sampling jitter
2) Interface data recovery jitter
3) jitter of clock recovery for synchronization
4) digital interface intrinsic jitter
5) cable-induced jitter
6) preamble jitter
7) interfering noise induced jitter

Potom proberte přenosovou funkci jitteru a zesílení jitteru, nelineární chování jitteru, akumulaci jitteru, a vzorkovací jitter a externí hodiny a máte téma na přednášku, na kterou stačí tabule a křída. Na zesilovače ne, ani studentské realizace nestačí.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 12. čer 2010 18:53:35 
Administrátor

"Jitter", další anglické slovo, které mnohým moc neříká, je to jakási obdoba Drop Outu, který mnozí znají od prvopočátku záznamu zvuku. Nechci téma dále rozšiřovat a rozvádět do nikdy nekončících uliček odvíjejících se od zvuku jako takového. Proto vlákno vrátím zpět k hlavní problematice.

Různým druhům zesilovačů a hlavně měřící technice jsem zasvětil podstatnou část života, poněkud úsměvně na mne pak působí text MODERÁTORA alektrotechnicky zaměřeného webu, naprostého elektrotechnického outsidera Mr. Thalese. Má ale pravdu, v tom že mi vůbec nerozumí, mluvím pro něj naprosto nesrozumitelným a pro něj zmateným jazykem, ano rozdíl je mezi námi tak propastný, že většinou ani netuší o čem je řeč, ale je moderátor a udává webu ten správný směr.
Příloha:
Thales_1.jpg

I pro takové jako Mr. Thales je určeno setkání, ale "kdo chce zomrieť sprostý", nebudu mu bránit. Stejně tak budou vítáni takoví, jako Jiži, který předvedl velmi pěný "Zosilňovač JPA 500 Bi-fet", ale k dokonalosti mu stále ještě kousek chybí, malá účinnost a velký úbytek na koncových tranzistorech, z napájecího napětí ±78V se dá dostat více jak 700W, nuceně větrané chladiče zavřené uvnitř skříně nejsou rovněž to pravé ořechové, nehledě na vzdálenost zdroje od výkonových tranzistorů a další drobnosti.
Příloha:
JPA 500 Bi-fet.bmp

Ukázka jak se má stavět naprosto špičkový zesilovač, jak postavit zesilovač o výkonu 500W včetně napájecího zdroje na plošném spoji o velikosti pouhých 40x180mm a mnohé další naleznete na stránce Zesilovač 500W HQQ-55-505W-5-1 i o takových konstrukcích a hlavně o různých použitých metodách bude připravované setkání.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 12. čer 2010 21:32:30 
Administrátor

Stejně tak bych rád na setkání potkal tyto dva pány, Dolfiho jako velmi seriozního a elektrotechniky znalého pána a Václava Daněčeka alias danharda, abych viděl i nějaký asociální protiklad.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 19. bře 2011 20:51:40 
Administrátor

Tommy píše:
Mám otázku - v prípade "setkání" je možné vidieť naživo a prípadne otestovať Vaše moduly v záťaži? Pozrieť sa im "na zúbok"?

Zde je nezávislé hodnocení Zesilovače 2 x 200W HQQF-55-503WK, které si vyžádal nevěřící danhard

Federmann píše:
Citace:
Dobrý večer,

právě mi napsal nějaký pán z Aukra ( se jménem Danhard ) abych pokud mohu mu
zaslal názor na Váš zesilovač, takže Vám zasílám kopii, abyste věděl, že Váš
výrobek pochválím všade kde to bude jen možné:

Zpráva od: danhard, from IP: 89.24.182.242
byl by jste tak laskav a napsal mi, jak jste s ním spokojen a s čím jste to
zvukově porovnal ?
Děkuji za zprávu, Václav Daněček, Jesenice
danhard@volny.cz

Dobrý večer,

je to pár dnů, co jsem daný zesilovač obdržel... Koupil jsem ho spíše ze
zvědavosti ze neuvěřitelně nízkou cenu, takže jsem si řekl, že za ty peníze
jej s radostí přenechám po neúspěšném testování někomu ke stolnímu PC...
Po zapojení zesilovače na zdroj CD přehrávače, kterých se u mě rovněž
vystřídalo mnoho, ale zůstal jsem po různých kombinací u typu SONY
CDP-XB930qs a reproduktory XAVIAN XN 270 MK II ( také jsem vystřídal mnoho
výrobců jako ku příkladu Sonus Faber, Bower and Wilkins atd, ale hlavně k
zesilovačům, kterými prošlo v mé domácnosti skutečně mnoho. Z výrobců uvedu
Accuphase, Copland, Revox, Dudek DPA 110, Classé, Audiomat, NAD, REGA,
Elevtrocompaniet atd... tedy kousky v poměrně vysoké cenové relaci. Každý z
nich byl něčím specifický, každý měl své pro a proti... Nejsem technik, jsem
uživatel, který hodnotí sluchový vjem při přednesu a abych v tom " nebyl
sám" scházíme se se známými hi-fi sty které zajímají velice kvalitní výrobky
a poslech a porovnáváme, konzultujeme...
Tím tedy odpověď na porovnání...Ale vrátím se k modulu HQQF od pana
Feedermana. V životě jsem o tomto člověku neslyšel ani slovo, až po odkazu
prodejce na jeho stránky jsem se dozvěděl, o koho se zhruba jedná... Ale
abych se vrátil ke konkrétnímu výrobku. V první řadě, co mě po zapojení
udivilo, byl nulový šum. 0 je v hudbě velice relativní pojem, jak říkám,
nejsem technický typ, ale po otočení potenciometrem na maximum ( samozřejmě
bez přehrávání skladby ), jsem neslyšel nic, co by se šumem dalo nazvat. Tak
mě napadlo, že zesilovač prostě nefunguje, i když se pomalu hřál a LED diody
na nákladní desce hřály. Tím víc mě překvapilo, že při použitém zdroji TVS
DUBNICA, není slyšet rovněž žádný ruchový vjem, však to asi znáte... Už
proto že v zesilovači není použita žádná přepážka, vše je u sebe velice
natěsno. Řekl jsem si no kdyby byl použit alespoň torroid ale
nevadí...Přesto mě okouzlila čistá a jednoduchá konstrukce, s absolutním
minimem přívodních kabelů, velice krátké dráhy a cesty, to i jako laik
dokážu rozpoznat, takže jsem si řekl, klasická snaha o hi-end řešení ale
uvidíme co zvuk ( přitom jsem se pousmál s tím, že tento ne zrovna vábně
vypadající kousek, bude na odpis ). Plastové potenciometry, které si říkám
budou minimálně chrastit jako řehtačka. Omyl. Potenciometry všechny, od
regulace stereo váhy, basy, výšky i hlasitost, jdou absolutně hladce a
neuvěřitelně čistě, není slyšet při regulaci sebemenší zvukový vjem (
samozřejmě při zapnutém zdroji ale ne statusu "play") I tak jsem si říkal že
zesilovač nebude nejspíše funkční, protože každý kus který jsem měl, prostě
nějak na takovýto podnět reagoval. Takže jsem zapnul CD, posadil se do
sedačky a čekal...
Podotýkám, že pro testy používám tisíckrát ohrané a chronicky známé
nahrávky... různých žánrů a to pouze z originálních CD médií... Ku příkladu
Enya, Tori Amos, pak různé už velmi složité věci jako jsou koncerty,
opery... Takže nazpaměť vím, který zesilovač se jak dokázal se signálem
"poprat" a co dokázal předat do reproduktorů..
Abych to zkrátil, zesilovač mě doslova a do písmene šokoval... Tak
neuvěřitelně detailní a čistý přednes, jsem do této doby neslyšel na
apraturách v hodnotě 50-100 tisíc. Nevím a nechápu, co to pan Feedermann
vymyslel ale vymyslel dle mého názoru něco, co se dá nazvat ve světě hi-fi a
v tomto případě si troufale dovolím tvrdit hi-end hi-fi něco, co nemá v
současné době v této cenové relaci obdoby. Celkový dojem je takový, že zmizí
reproduktory. Absolutně. Vy zůstáváte v naprostém obklopení hudby, o které
máte pocit, že sedíte uprostřed dění... ať už pódia s hudebníky, nebo
uprostřed se zpěvákem. Detaily, které byl schopen tento stroj přenést na
měniče repro, byly šokující - jemné mlasknutí rtů při zpěvu, nádechy, otěry
o oděvy hudebníků na pódiu, jemné zakašlání kohosi z orchestru v poslední
řadě scény atd... Z počátku jsem přemýšlel, jestli se mi to nezdá a nebo
nemám v den testu "jiné smysly" než obvykle. Tak jsem zesilovač opět
přehodil na Dudek DPA 110 který jsem dodnes používal a test zopakoval. Po
detailech ani stopa. V porovnání s HQQF zvuk přísný, nekompromisní, tvrdý...
Bez prostoru.
Takže abych dokončil Váš dotaz - druhý den jsem pozval známé z okruhu hi-fi
k poslechu s vlastními CD. Nebylo vůbec nutné měnit CD zdroj a kabely, nebyl
důvod. Po shlédnutí té hliníkové krabičky nestandardních rozměrů došlo k
výsměchu na mou stranu, proč plýtvám jejich časem abychom zde hodnotili
nějaký Transiwatt nebo nějakou školáckou konstrukci. Já jsem v klidu usadil
známé na poslechové místo a jednomu po druhém přehrál jejich sklatby.
Realita? Němý údiv, šok. Nikdo nechtěl věřit tomu, co slyší...
Toliko k Všemu dotazu. Má cesta s hledáním hi-end přístroje definitivně v
cenové relaci do 100 tisíc skončila a závist mých kolegů, kteří disponují
přístroji neskutečně vysokých hodnot zůstala. To co předvedl tento modul
HQQF je něco co se dá jen stěží popsat a co nemá v dnešním světě hi-end hifi
obdoby. Podotýkám, neslyšel jsem aparatury za půl a více milionu korun. A
ani nechci. To co mi předvedl, a nejen mně, tento výrobek, se dá označit za
dokonalost. Nicméně, zde je další debata u konce, protože to co dokáže
nabídnout tento modul, nemá srovnání a tvrdím znova - ani konkurenci...

S pozdravem MT

Pomalu se začíná chystat i nějaká forma setkání spojená s prezentací zesilovačů.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 01. čer 2011 22:18:58 
Administrátor

Blíží se první výročí založení vlákna "Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí", vlákna, které iniciovala, jak jsem napsal "dlouhodobá nabubřelost mnohých a přitom jejich totální neznalost obecné problematiky zesilovačů." Rok uplynul a téměř nic se nezměnilo, přesné výročí založení vlákna se datuje od pátku 4. června 2010 9:20:44, tedy připadne na sobotu 4. června 2011.

Ano právě den 4. června 2011 je dnem kdy se má v Rožnově pod Radhoštěm na hotelu Relax uskutečnit přímá konfrontace zesilovačů nesoucí název HQQF a několika dalších odvážlivců, kteří se dokázali do takového testu či setkání postavit. Tímto jsou zváni příznivci kvalitního zvuku a dokonalých konstrukcí, setkání se uskuteční od desáté hodiny ranní. Organizátorem je http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 516#p79516 Oslava prvního výročí založení vlákna"Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí" bude více než důstojná a jaký bude výsledek takového setkání? To zatím zůstává až do soboty velkým otazníkem.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 11:03:56 
Administrátor

Federmann píše:
Blíží se první výročí založení vlákna "Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí", vlákna, které iniciovala, jak jsem napsal "dlouhodobá nabubřelost mnohých a přitom jejich totální neznalost obecné problematiky zesilovačů." Rok uplynul a téměř nic se nezměnilo, přesné výročí založení vlákna se datuje od pátku 4. června 2010 9:20:44, tedy připadne na sobotu 4. června 2011.

Ano právě den 4. června 2011 je dnem kdy se má v Rožnově pod Radhoštěm na hotelu Relax uskutečnit přímá konfrontace zesilovačů nesoucí název HQQF a několika dalších odvážlivců, kteří se dokázali do takového testu či setkání postavit. Tímto jsou zváni příznivci kvalitního zvuku a dokonalých konstrukcí, setkání se uskuteční od desáté hodiny ranní. Organizátorem je http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 516#p79516 Oslava prvního výročí založení vlákna"Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí" bude více než důstojná a jaký bude výsledek takového setkání? To zatím zůstává až do soboty velkým otazníkem.

Hotel Relax neučinil konec různých dohadů, jak se očekávalo, naopak rozdmýchal další kolo vášní a útoků proti HQQF, ale také proti komunitě Hi-Fistů, kteří ve prospěch HQQF rozhodovali.

Hi-Fi Zesilovače HQQF-55-506W-XX jsou po všech stánkách vynikající moduly zesilovačů a nic na tom nezmění ani značný odpor konkurence, které tento fakt svéhlavě odmítá přijmout, proto zpochybňuje a uráží vše a také všechny.

Za této situace nezbývá něž se vrátit k původnímu záměru tohoto vlákna a snažit se ukončit všechny destruktivní debaty o zesilovačích a připravit prostor pro debatu konstruktivní. Proto s okamžitou platností konec dohadů, konec urážek a snažme se napsat metodou Brainstormingu (bouře mozků) jen to co se týká poslechových testů:

• Každý nechť si řekne své požadavky a své náměty.
• Připravme poslechové testy tak, aby nebyly zpochybnitelné.
• Každý nechť si řekne požadavky na testování poslechem, ale také měřením.
• Každý nechť navrhne místo a čas konání.
• Dejme tomu za měsíc se náměty a požadavky uzavřou a budou se vybírat schůdná řešení, na jejichž konci by měla stát poslechová akce, která bude komunitami Hi-Fistů i elektrotechniků přijata a realizována.
• Výsledkem takové akce bude poslechové posouzení, ale i měření za předem dohodnutých podmínek.

Nyní jsem zvědav, kolik konstruktivních příspěvku začne přibývat, jsem zvědav kolik zájemců bude o testy a hledání pravdy a kolik jen o OT a urážení se navzájem.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 11:38:16 
Administrátor

Osobně navrhuji střet:

• PA4 (Big Brother)
• BVa
• DPA
• Cello
• HQQF

Testy by se udělaly slepé, hlasitost všech by se předem srovnala na 1kHz měřením napětí na výstupu zesilovače. Testovaly by se krátké předem vybrané pasáže (60s) s náhodným řazením zesilovačů. Pasáže by vybírali Hi-Fisti nezatížení elektrotechnickými znalostmi. Hodnocení by se provádělo písemně body 1÷10 případně doplnění textem, jak se ukázalo na akci v Rožnově,

Hodnotily by se:

• Basy
• Středy
• Výšky
• Prostor
• Celkový dojem

Tímto předávám slovo dalším.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 12:34:09 
NNN

Federmann píše:
Osobně navrhuji střet:

• PA4 (Big Brother)
• BVa
• DPA
• Cello
• HQQF

Testy by se udělaly slepé, hlasitost všech by se předem srovnala na 1kHz měřením napětí na výstupu zesilovače. Testovaly by se krátké předem vybrané pasáže (60s) s náhodným řazením zesilovačů. Pasáže by vybírali Hi-Fisti nezatížení elektrotechnickými znalostmi. Hodnocení by se provádělo písemně body 1÷10 případně doplnění textem, jak se ukázalo na akci v Rožnově,

Hodnotily by se:

• Basy
• Středy
• Výšky
• Prostor
• Celkový dojem

Este by som tam dopisal, ze ba sa malo hodnotit zafarbenie zvuku.

Pisete to v neurcitku, tzn. ze by to mal organizovat niekto iny ako vy?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 13:10:32 
Administrátor

vanado píše:
Pisete to v neurcitku, tzn. ze by to mal organizovat niekto iny ako vy?

Organizování se nezříkám, ale je zde mnoho zkušenějších a navíc jsou tu jisté tradice s pořádáním podobných akcii, nehledě na fakt, že jsme na úplném začátku a není vůbec jasné na čem všem se komunita dohodne, ale poslouchat 5 zesilovačů zabere den a jejich měření pak další.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 19:01:40 
Mírně pokročilý

Federmann píše:
Osobně navrhuji střet:

• PA4 (Big Brother)
• BVa
• DPA
• Cello
• HQQF

Hodnotily by se:

• Basy
• Středy
• Výšky
• Prostor
• Celkový dojem

Je to jistě výborný nápad, ale za sebe se z toho omluvím. Několik málo důvodů:

1) podobná akce proběhla před 2 týdny
2) zorganizoval ji Renown s tím, že koupil Vaše moduly a tím připravil Váš zesilovač pro test - sám jste neměl finální kus, který byste do testu dodal. Renown do celé akce dal ze svého cca 30 tisíc Kč - docela hezká suma na podobnou legraci
3) pro mě účast znamenala 720km cesty tam a zpět s náklady na benzín, a jeden a půl dne času. I to považuji za ne malé náklady, jak finanční, tak časové
4) proto nevidím důvod se opakovaně účastnit, své místo rád přenechám jinému konstruktérovi s jiným výrobkem
5) Pokud jde o Cello, domníváte se, že se Renown bude chtít znovu zúčastnit, ev. to opět celé financovat?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 23. čer 2011 22:34:30 
Administrátor

Kdo další má nějaký nápad?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 23. čer 2011 23:13:58 
Administrátor

Nejde o elektro, ale o zvuk a tam těch zkušených na elektrofórech je jak šafránu, ale tváří se naprosto jinak a aby se smířili s tím že jejich zesilovače posuzují neelekrikáři?

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 08. zář 2011 18:49:06 
Administrátor

Možná se blíží čas, aby se původní vlákno oprášilo a vytvořila se nějaké sešlost, která by posunula kolo dějin o další kousek dopředu. Hradiště 2011 nic nevyřešilo je třeba hledat jiné příležitosti řešení.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 24. čer 2012 21:29:47 
Administrátor

Nabídka testů stále platí, zesilovač je mobilní a do jisté vzdálenosti se dá dojet, jak jsem napsal v prvním příspěvku "Těším se na brzké setkání věnované Tranzistorovému zvuku, vašim připraveným otázkám a mým odpovědím, kdo se chce jen hádat a napadat, nech zůstane prosím doma, kdo chce posunout své znalosti bude vítán." Pokud chce Dudek pro testy vlastní HQQF pak mu jej prodám se slevou, ale jen za podmínek, které sám vyhlásil.

Příloha:
Dudek_8.jpg

Příloha:
Dudek_9.jpg

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 01. črc 2012 15:20:04 
Administrátor

Konečně i článek Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 05. črc 2012 10:53:17 
Administrátor

Ještě kousek textu, který by zde neměl chybět.

Citace:
Vážený pane Federmanne,

dovolte, abych k Vám zachoval hluboký obdiv a poklonil se Vašim dovednostem
a vědomostem, se kterými jste dokázal zkonstruovat modul HQQF...
Včera jsem šel spát ve 2 ráno, protože jsem se nemohl od nynější dokonalé
aparatury odtrhnout... Přístroj, zesilovač, který jste pracně vymyslel a
zkostruoval, se dá označit jako HI-END... do té doby, než jsem jej
vyzkoušel, jsem si myslel, že mám doma dobré přístroje... Marantz, Sansui,
Technics, Sony, AU-RA, Rega mira a poté na zkoušku HI-END přístroje jako
Copland, Accuphase, Krell, Dudek DPA 110 ( uvádím proto že je tak v jistých
komerčních kruzích značený, nikoliv pro kvality kterými je pouze "opředen",...

Váš přístroj mi přinesl do světa hudby naprosto nové dimenze a pouze
těžko hledám slova, jak Váš zesilovač popsat... Zvuk je fantastický, nic
jiného mě nenapadá... Použitý předzesilovač je bez jakékoliv známky šumu,
vyvážené celé pásmo bez známky slyšitelného zkreslení ve všech hlasitostech.
Co mě udivilo a přímo před čím jsem poklekl, bylo obrovské množství detailů,
které se mi v chronicky známých nahrávkách objevily... už pokud zesilovač
dokáže přednést jinde NESLYŠITELNÉ detaily, jako cvaknutí záklopky
klarinetu, nemám co bych dodal, než pouze smeknout a vyjádřit Vám obdiv. Jak
jsem psal dříve... nejsem znalý technických parametrů, jsem pouze člověk,
který "slyší" a slyší velmi dobře... Mnoho zesilovačů které jsem vlastnil
bylo v něčem lepších, v něčem horších...

Váš přístroj, se dá popsat jako
DOKONALOST a jsem si 100% jistý, že by zajímal, pokud již nezajímá, i
širokou veřejnost ze zahraničních kruhů...Tím spíše, z čeho mi doslova běhá
mráz po zádech, je znova a znova pohlédnout na konstrukci, kterou jste
vytvořil...slíbil jsem Vám, srovnání s toliko diskutovaným zesilovačem DUDEK
DPA 110... Nemá to smysl... Zesilovač DUDEK DPA 110 je proti Vašemu
přístroji, na základě poslechového vjemu, pouze podprůměrný zesilovač, v
líbivém kabátku za neuvěřitelně předraženou cenu a tímto se dále k tomuto
výrobku nechci vyjadřovat...

Jsem hrdý na Váš koncept, na Váš výrobek, na dokonalost, kterou jste
stvořil. Včera byl na poslechu můj otec, kterého si nesmírně vážím a který
již 30 let je zarputilým hifistou... Tím více, že poslouchá "složitou"
komorní hudbu, orchestr, operu... a zde se nedokonalosti netolerují... Po
prvních 10 minutách zůstal stejně jako já, němý údivem, co se z té relativně
malé hliníkové koncepce line za překrásné a dokonalé tóny...

Pane Federmanne - stvořil jste skvost, dokonalé umělecké dílo, které se dá
nazvat pouze slovy dokonalost... nevím jak se Vám to z těch "pár součástek"
podařilo, ale podařilo... Pokud budete opět na nějakém fóru použít tento
text, dávám Vám tímto plné svolení a budu poctěn, pokud si jej někdo přečte
a stejně jako já pochopí, o čem vlastně hudební, plně hudební, zážitek
vlastně je...

S pozdravem a úctou

Nový majitel HQQF-55-503WK

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 06. črc 2012 8:57:23 
Administrátor

Konkurence na slovanetu nespí, ale přímého srovnání se bojí.

Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 15. črc 2012 21:42:17 
Administrátor

Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí 14÷15. července 2012

Testovací víkend a dění kolem

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]