Hi-Fi zesilovač a opravdu potřebný výkon

Část fóra věnovaná projektům z řady QQF-55-XXXx a HQQF-55-XXXx. Prostor pro diskusi i zveřejnění jednotlivých poznatků a konstrukcí.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Federmann »

Každý slušný Hi-Fi zesilovač by měl mít hudební výkon co největší, jak se ukazuje ani 500W či 1kW hudebního výkonu na kanál není dostačujících.

Naopak snaha o provozování, ale také testování na dlouhodobý výkon větší jak 10W/kanál, ba dokonce až na hodnotu středního výkonu blížícímu se výkonu hudebnímu je spíše scestí a marketingovou demonstrací, než potřebnou podmínkou pro opravdovou věrnost zvuku.
strakat
NNN

Re: Hi-Fi zesilovač a opravdu potřebný výkon

Nový příspěvek od strakat »

Celý článok je plný bl_ábolu. Už to z šoho vychádzate je úplne mimo. Až má reprobedňa citlivosť 90dB/W/m a v ďalšom texte je táto hladina označená ako "zvuk silného motocyklu" a 100dB ako "definovanou sbíjecím kladivem či velmi silnou hudbou", ťažko si dokážem predstaviť že by niekto na takej hladine počúval stále. A vy chcete dosiahnuť špičkami k 140dB (prahu bolesti), veď hudba má spôsobovať radosť a nie bolesť. Spriemerovaním sa dostanete na 95dB s potrebou výkonu 3W. K tomu chcete špičku +45dB a potrebný výkon 30kW!!! Ukážte mi jeden reproduktor ktorý to zvládne. Alebo budem k vám milosrdnejší, ukážte mi reprosústavu ktorá zvládne 130dB.
"Rekapitulace
Poněvadž jsem v úvodu zmínil návod k výběru vhodného Hi-Fi zesilovače s ohledem na jeho výkon, musím se nyní k problematice vrátit. Každý slušný Hi-Fi zesilovač by měl mít hudební výkon co největší, jak se ukazuje ani 500W či 1kW hudebního výkonu na kanál není dostačujících.

Naopak snaha o provozování, ale také testování na dlouhodobý výkon větší jak 10W/kanál, ba dokonce až na hodnotu středního výkonu blížícímu se výkonu hudebnímu je spíše scestí a marketingovou demonstrací, než potřebnou podmínkou pro opravdovou věrnost zvuku."

Dostatočná rezerva výkonu je potrebná, ale na ňu nadväzujú ďalšie potreby. Medzi ne patrí aj dostatočne výkonné trafo a odpovedajúce chladenie. Dlhodobý výkon väčší ako 10W/kanál je potrebný, pretože majiteľ má dostatočnú istotu že jeho zosilovač zvládne zahrať špičky a nebude ich len marketingovo deklarovať.
strakat
NNN

Namiesto záveru sa vrátim na úvod vášho článku
"Mnoho se toho již o zesilovačích napsalo, konstruktéři se předhání v technických či marketingových údajích, ale běžný zákazník si jen tak jednoduše nedokáže ve změti čísel vybrat ty podstatné, obzvláště, když každý tvrdí, že právě ty jeho jsou ty nejdůležitější. "
Aj vy ste toho už popísal mnoho a drvivá väčšina z napísaného strieľa vedľa kvôli vašej nedostatočnej znalosti problematiky. Keď aj vás (s prižmúrením oboch očí) nazvem konštruktérom, tak o čo ste vy lepší od ostatných? Podľa vás tý zlý konštruktéri sa predháňajú a v marketingu tvrdia aké obrovské trvalé výkony zvládajú ich zosilovače. Vy zase vo svojom marketingu vyzdvihujete iné parametre, na rozdiel od tých predošlých ťažko (alebo vôbec) zmerateľných. Jeden konštruktér uvedie tvravý výkon, vy uvediete výkon meraný burstom 1:100. Čo keď bude špička trvať tri vzorky???
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Tento článek není o žádné konstrukci, není o žádném konstruktérovi, tento článek je o vlastnostech lidského sluchu v souvislostech se soudobým standardem záznamu zvuku DVD_audio a o potřebném výkonovém dimenzování zesilovačů!

Neodbočujte prosím od tématu!
______________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pokud problematice nerozumíte, nevíte co znamená citlivost, akustický tlak či elektrický nebo akustický výkon, raději nic nepiště a slušně se zeptejte.

Děkuji Federmann
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Nový příspěvek od vladzin »

strakat píše:Celý článok je plný bl_ábolu.

Dlhodobý výkon väčší ako 10W/kanál je potrebný, pretože majiteľ má dostatočnú istotu že jeho zosilovač zvládne zahrať špičky a nebude ich len marketingovo deklarovať.
Největší blábol je ta vaše poslední věta. Dlhodobý výkon väčší ako 10W/kanál je potrebný, pretože majiteľ má dostatočnú istotu že jeho zosilovač zvládne zahrať špičky a nebude ich len marketingovo deklarovať.

V několika odstavcích vám pan Federmann vysvětluje, že z hlediska souvislostí mezi akustickým tlakem a citlivostí soustav 95dB nebudete potřebovat trvalý (to jest ten průměrný, nekolísající, stále stejný) výkon vyšší než 3W na kanál a vy napíšte odpověď, že je třeba výkon vyšší, aby měl zajištěn posluchač rezervu na špičky. A vůbec jste nepochopil, že i s těmi špičkami je vše zprůměrováno na 3W na kanál. To není tak, že tam pořád něco šudlí na 3W v pozadí a do toho ještě bouchají ty špičky. Už to chápete?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vladzin píše: V několika odstavcích vám pan Federmann vysvětluje, že z hlediska souvislostí mezi akustickým tlakem a citlivostí soustav 95dB nebudete potřebovat trvalý (to jest ten průměrný, nekolísající, stále stejný) výkon vyšší než 3W na kanál a vy napíšte odpověď, že je třeba výkon vyšší, ...
strakat píše:Celý článok je plný bl_ábolu. Už to z šoho vychádzate je úplne mimo. Až má reprobedňa citlivosť 90dB/W/m a v ďalšom texte je táto hladina označená ako "zvuk silného motocyklu" a 100dB ako "definovanou sbíjecím kladivem či velmi silnou hudbou", ťažko si dokážem predstaviť že by niekto na takej hladine počúval stále. A vy chcete dosiahnuť špičkami k 140dB (prahu bolesti), veď hudba má spôsobovať radosť a nie bolesť.
Citlivost není hladina! Jak píšete "ťažko si dokážem predstaviť že by niekto na takej hladine počúval stále", ale přesto chcete výkon dodávat ještě větší a ten vám hladinu zvuku ještě úměrně zvedne, není v tom trochu rozpor?
vanado
NNN

Nový příspěvek od vanado »

Kantor skus sa dohodnut s Vladzinom na preklade a nahod to na diyaudio! Nech nemas nutkanie pisat len o CZ a SK konstrukteroch! Mozno dosiahnes svetoveho uznania z hlbokeho objavu....
Posun svoje hranice chapania dalej.... :)
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jsou to jen základy fyziky či elektrotechniky a akustiky, nebo elektroakustiky, záleží jen na úhlu pohledu a šířce jeho záběru. To že se uvedené vztahy běžně nepoužívají neznamená, že neexistují, jen si každý hrabe na svém písečku a vzájemné vztahy stojí stranou. Právě proto jsem uvedl všechny souvislostech v jednom článku, aby byly vidět a bylo každému hned jasno co je poslouchatelné a co ne.

Jen připomenu, že intenzita lidského hlasu může dosahovat intenzit od prahu slyšení 0dB, přes velmi hlasitou řeč 60dB, až po práh bolesti 130dB, pro jeho věrnou reprodukci platí výkony uvedené v článku. Nelze se tedy vymlouvat, že to či ono nemůže nastat, naopak je to vše součástí našeho každodenního života. Nemůže však nikdy nastat situace, že by výkřik setrval na intenzitě rovné prahu bolesti po několik minut či dokonce hodin, což by mnozí mohli požadovat u testování různých zesilovačů.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

strakat píše:ukážte mi reprosústavu ktorá zvládne 130dB.
Repro.jpg
Pro požadovaných 30kW jich musíte však použít celkem 3ks. Akustický tlak si zvládnete vypočítat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Právě jsem to tu chtěl napsat, že v profi praxi se často ten potřebný akustický tlak neřeší jedním 30kW zesilovačem a jedním repro, ale že je to celá řada zesilovačů řádově nižšího výkonu, které napájejí baterie reproduktorů. Potom když saxofony a trubky zakříčí, tak jde ten správný mráz po zádech.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Většina kapel má pak celé stěny reproduktorových soustav a ty reproduktory nemusí mít citlivost jen 90dB. Světový rekord je zatím 186,6dB Ale to již není moc o Hi-Fi!
danhard
Trvalý BAN

Nový příspěvek od danhard »

Federmann píše:Pro požadovaných 30kW jich musíte však použít celkem 3ks. Akustický tlak si zvládnete vypočítat.
Kupecký počty mě jdou celkem dobře, ale mě to vychází na 2x5 repro v poslechové vzdálenosti 2m a samozřejmě je to jen subáč.
Každý repro buzený 20 moduly po 500W, takže celkem 200 fedršmejdů HQQF :lol:
A to všechno proto, aby mě ságo zaječelo, až mě bude běhat mráz po zádech ?
Než takovej hnus, tak to si na něj raději zahraju sám a mám to čistoskvoucí reál, vy dementní hifi barbarbaři s mizernejma autoreprákama !
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše:Kupecký počty mě jdou celkem dobře, ale mě to vychází na 2x5 repro v poslechové vzdálenosti 2m a samozřejmě je to jen subáč.
Každý repro buzený 20 moduly po 500W, takže celkem 200 fedršmejdů HQQF :lol:
A to všechno proto, aby mě ságo zaječelo, až mě bude běhat mráz po zádech ?
Než takovej hnus, tak to si na něj raději zahraju sám a mám to čistoskvoucí reál, vy dementní hifi barbarbaři s mizernejma autoreprákama !
Je vidět, že nemáte s ozvučováním příliš velké zkušenosti. V profi praxi je tendence jednotlivá pásma napájet zvlášť. A proto každé pásmo bude mít zcela jiné výkonové nároky. Už nás danharde opět zavádíte na scestí. vladzin
vanado
NNN

vladzin píše: Je vidět, že nemáte s ozvučováním příliš velké zkušenosti. V profi praxi je tendence jednotlivá pásma napájet zvlášť. A proto každé pásmo bude mít zcela jiné výkonové nároky. Už nás danharde opět zavádíte na scestí. vladzin

O boze, ten maml_s neurobil este ani stereo, a uz onanuje pri ozvuceni koncertu....., oooooooooooooo boze :cry:
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše:Je vidět, že nemáte s ozvučováním příliš velké zkušenosti. V profi praxi je tendence jednotlivá pásma napájet zvlášť. A proto každé pásmo bude mít zcela jiné výkonové nároky. Už nás danharde opět zavádíte na scestí. vladzin
Vladzine, vy budete asi hodně natvrdlej, že ?
Tou poznámkou "a samozřejmě je to jen subáč" jsem jaksi vyjádřil, že zbytek pásma se bude asi řešit jinak, ale chápu, že z Federmannovy prdele máte hodně omezenej duševní rozhled a některé věci vám nedochází :roll:
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše: Tou poznámkou "a samozřejmě je to jen subáč" jsem jaksi vyjádřil, že zbytek pásma se bude asi řešit jinak, ale chápu, že z Federmannovy prdele máte hodně omezenej duševní rozhled a některé věci vám nedochází :roll:
Ještě včera a předvčerem jste tu řešil jestli pan Federmann napsal, že skříň je černá a žádné, že myslel, že skříň bude černá. A najednou to tu na mne hrajete jak v Pelíškách "řekl jsem pět a myslel jsem deset".

zase mne zavádíte na zcestí danharde
strakat
NNN

No dobre, tak sa teda slušne opýtam.
Subáč ste už ukázal čo na zvyšok pásma? A neskúšajte na mňa niečo s inými výkonovými nárokmi, chcem 130dB od 20Hz do 20kHz.
Svetový rekord 186,6dB to už je panečku niečo. To dosiahli s HQQQF? Viete ako sa také rekordy robia? Tam nehrá hudba!!!
vladzin píše:To není tak, že tam pořád něco šudlí na 3W v pozadí a do toho ještě bouchají ty špičky. Už to chápete?
Samozrejme že to chápem, ale nie vašou zásluhou. Ide mi o to aby zosilovač vydržal dlhšiu špičku ako burst 1:100. Chápete toto zase vy?
Federmann a vladzin vy doma počúvate hudbu pri akustickom tlaku 95dB so špičkami siahajúcimi k 135dB???
Federmann píše:Citlivost není hladina!
Samozrejme že nie je, píšem o reprách s citlivosťou 90dB/W/m a to že na hladine akustického tlaku 90dB nepočúvam stále. Takže často nepotrebujem ani celý 1W výkonu.... vlastne aj HQQQF by bol u mňa predimenzovaný.
vladzin, aj s tou skriňou ste smiešny.... to si riešte s Federmannom, zdá sa že len jemu rozumiete. A tu ste OT, geniálne mechanické konštrukcie by si zaslúžili samostatné vlákno.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:No dobre, tak sa teda slušne opýtam.
Subáč ste už ukázal čo na zvyšok pásma? A neskúšajte na mňa niečo s inými výkonovými nárokmi, chcem 130dB od 20Hz do 20kHz.
Svetový rekord 186,6dB to už je panečku niečo. To dosiahli s HQQQF? Viete ako sa také rekordy robia? Tam nehrá hudba!!!
Všiml jsem si, že máte tendenci pořád někoho úkolovat. Co kdybyste konečně začal také sám samostatně přemýšlet, sám něco nastudovat a snažil se navrhnout si něco sám a sám dojít k nějakému výsledku a řešení? Podkladů máte k dispozici více než dost.
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše:Ještě včera a předvčerem jste tu řešil jestli pan Federmann napsal, že skříň je černá a žádné, že myslel, že skříň bude černá. A najednou to tu na mne hrajete jak v Pelíškách "řekl jsem pět a myslel jsem deset".

zase mne zavádíte na zcestí danharde
Ale já jsem Vladzine napsal, že to je jen subáč a ten bude napájen tak a tak. Nic víc. Napsal jsem jen subáč, myslel jsem jen subáč, jak to myslel Federmann, jestli je tak blbej a myslí si, že ty repráky budou stačit na celé pásmo, nic takového jsem tam nenapsal, i když jsem si to myslel :lol:
A u Federmannových výpotků na diy-audio mě také nezajímalo jak to myslel, zajímal mě nestraný překlad těch vět, čili jak tomu rozumí "rodilý angličan", nikoliv výklad nějakého vlezdoprdelisty ! To jste ovšem Vladzine jako překladatel zklamal.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše:Ale já jsem Vladzine napsal, že to je jen subáč a ten bude napájen tak a tak. Nic víc. Napsal jsem jen subáč, myslel jsem jen subáč, jak to myslel Federmann, jestli je tak blbej a myslí si, že ty repráky budou stačit na celé pásmo, nic takového jsem tam nenapsal, i když jsem si to myslel :lol:
A u Federmannových výpotků na diy-audio mě také nezajímalo jak to myslel, zajímal mě nestraný překlad těch vět, čili jak tomu rozumí "rodilý angličan", nikoliv výklad nějakého vlezdoprdelisty ! To jste ovšem Vladzine jako překladatel zklamal.
Já nejsem rodilý angličan. A jako překladatel jsem to zvládl dokonale. I s výkladem významů a možných gramatických obměn. To vy byste to takto nezvládl. A vy tomu říkáte "vlezdoprdelista" a já naopak mám dobrý pocit, že jsem něco "skutečně" pochopil.
strakat
NNN

vladzin píše:Všiml jsem si, že máte tendenci pořád někoho úkolovat. Co kdybyste konečně začal také sám samostatně přemýšlet, sám něco nastudovat a snažil se navrhnout si něco sám a sám dojít k nějakému výsledku a řešení? Podkladů máte k dispozici více než dost.
Všimol som si že máte tendenciu stále niekoho opravovať a doporučovať mu študijné materiály.... Skúste sa riadiť heslom vášho GURU, že svet nekončí tým čo neviem ale začína. A skúste sa pozrieť aj inde ako do Federmannových článkov.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše: Všimol som si že máte tendenciu stále niekoho opravovať a doporučovať mu študijné materiály.... Skúste sa riadiť heslom vášho GURU, že svet nekončí tým čo neviem ale začína. A skúste sa pozrieť aj inde ako do Federmannových článkov.
Ale to heslo se přesně hodí na Vás. Máte v té dynamice kompletní zmatek, na jednu stranu píšete, že posloucháte i v nižších hladinách, ale na druhou stranu byste chtěl ještě zvyšovat trvalý výkon. Proto vám doporučuji věnovat více času studiu a udělat si v tom jasno. "Svět nekončí tím, v čem máte zmatek". vladzin
vanado
NNN

vladzin píše: Ale to heslo se přesně hodí na Vás. Máte v té dynamice kompletní zmatek, na jednu stranu píšete, že posloucháte i v nižších hladinách, ale na druhou stranu byste chtěl ještě zvyšovat trvalý výkon. Proto vám doporučuji věnovat více času studiu a udělat si v tom jasno. "Svět nekončí tím, v čem máte zmatek". vladzin
Vladzin normalne zacinam mat pri vas pocit, ze ak date na nejaku trznicovu sunku dostatocny toroid s nejakou bateriou kondikov, tak to bude hrat presne tak ako potrebujete! Este stastie ze ten "vitazny hq..." brazdi len vody lowhifi... :)
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

vanado píše: Vladzin normalne zacinam mat pri vas pocit, ze ak date na nejaku trznicovu sunku dostatocny toroid s nejakou bateriou kondikov, tak to bude hrat presne tak ako potrebujete! Este stastie ze ten "vitazny hq..." brazdi len vody lowhifi... :)
No vidíte, strakatovi zase stačí nabíječka z Nokie.

Jste nějak nejednotní.

Shrnuto, pokud to jsou jen vaše pocity, tak to zůstávám zcela v klidu. "Svět nekončí tím, v čem máte zmatek".
vanado
NNN

vladzin píše: Shrnuto, pokud to jsou jen vaše pocity, tak to zůstávám zcela v klidu. "Svět nekončí tím, v čem máte zmatek".
Vladzin este mesiac! Ja si pockam -:D Vase pocity ste vyjadrili uz aj svojou nemohucnostou v inom vlakne, takze pustite si svoju hracku QQH na plne gule, budete pocut hudbu aj medzi skladbami..... -:DDDDDDDD
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

vanado píše:
Vladzin este mesiac! Ja si pockam -:D Vase pocity ste vyjadrili uz aj svojou nemohucnostou v inom vlakne, takze pustite si svoju hracku QQH na plne gule, budete pocut hudbu aj medzi skladbami..... -:DDDDDDDD
Trvalý výkon, to je vaše doména. Strakat zase poslouchá při nižší hladině, ale při vyšším výkonu. (možná myslel hladinu moře, jako danhard napíše SUB a myslí rovnou celé pásmo) Jak vy to hoši děláte? Vy tady z toho děláte "Pelíšky". "Svět nekončí tím, v čem máte zmatek".
vanado
NNN

vladzin píše:Trvalý výkon, to je vaše doména. Strakat zase poslouchá při nižší hladině, ale při vyšším výkonu. (možná myslel hladinu moře, jako danhard napíše SUB a myslí rovnou celé pásmo) Jak vy to hoši děláte? Vy tady z toho děláte "Pelíšky". "Svět nekončí tím, v čem máte zmatek".
Vladzin za ten pocit "vitazstva" sa kludne bavte.... -:DDDDDDDD
Vladzin, inak nezabudli ste sa prehlasit? Uz to tu dost dlho moderujete! -:DDDD
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše: ..možná myslel hladinu moře, jako danhard napíše SUB a myslí rovnou celé pásmo)
Vladzine, nic takového z mých příspěvků neplyne. Zjevně nechápete význam vět.
strakat
NNN

vladzin má celkovo problém s chápaním iných názorov. Chápe len to čo v skvelých článkoch napíše Federmann. Takže ešte raz vladzin. Doma mám bedne s citlivosťou 86dB, takže potrebujem vyšší výkon ako bedňa s citlivosťou 90dB. ALE nie stále, na rozdiel od vás s Federmannom, počúvam pri hladine akustického tlaku 100dB so špičkami 135dB. Niekedy hrám potichu, možno pri 60dB a na to mi stačí minimálny výkon. Druhé ALE, chcem mať záruku že to môj zosilovač zvládne za každých okolností aj potichu aj poriadne nahlas. Na šetrenie na nesprávnom mieste nemám peniaze. Nie som taký bohatý aby som si kupoval lacné rišenia alá "topologie Federmann". Za moduly HQQQF dám 440 euro ako za napr. DPA222. Aký trafák potrebujem k HQQQF? Na DPA222 je treba 2x200VA (až chcem dual mono), v Tronicu je to za 2200 Kč. Do HQQQF 2x300W potrebujem 1x300VA trafo? Cena 1500 Kč, takže ušetrím obrovských 700 Kč. Krabica pre DPA222 je za 3420 Kč, koľko bude stáť Federmannove riešenie netuším. Ale určite to bude bomba, tak predpokladám rovnakú cenu. Suma sumárum, ušetrím 700Kč pri nákladoch 16 tisíc českých..... Ale dostanem špeciálny zbytočne nepredimenzovaný zosilovač s ktorým môžem počas pracovného týždňa poháňať ultrazvukovú vaňu a cez víkend počúvať hudbu s priateľmi :-)
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:vladzin má celkovo problém s chápaním iných názorov. Chápe len to čo v skvelých článkoch napíše Federmann. Takže ešte raz vladzin. Doma mám bedne s citlivosťou 86dB, takže potrebujem vyšší výkon ako bedňa s citlivosťou 90dB. ALE nie stále, na rozdiel od vás s Federmannom, počúvam pri hladine akustického tlaku 100dB so špičkami 135dB. Niekedy hrám potichu, možno pri 60dB a na to mi stačí minimálny výkon. Druhé ALE, chcem mať záruku že to môj zosilovač zvládne za každých okolností aj potichu aj poriadne nahlas. Na šetrenie na nesprávnom mieste nemám peniaze. Nie som taký bohatý aby som si kupoval lacné rišenia alá "topologie Federmann". Za moduly HQQQF dám 440 euro ako za napr. DPA222. Aký trafák potrebujem k HQQQF? Na DPA222 je treba 2x200VA (až chcem dual mono), v Tronicu je to za 2200 Kč. Do HQQQF 2x300W potrebujem 1x300VA trafo? Cena 1500 Kč, takže ušetrím obrovských 700 Kč. Krabica pre DPA222 je za 3420 Kč, koľko bude stáť Federmannove riešenie netuším. Ale určite to bude bomba, tak predpokladám rovnakú cenu. Suma sumárum, ušetrím 700Kč pri nákladoch 16 tisíc českých..... Ale dostanem špeciálny zbytočne nepredimenzovaný zosilovač s ktorým môžem počas pracovného týždňa poháňať ultrazvukovú vaňu a cez víkend počúvať hudbu s priateľmi :-)
Kolik uvádí DPA222 čas odezvy? vladzin
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:vladzin má celkovo problém s chápaním iných názorov. Chápe len to čo v skvelých článkoch napíše Federmann. Takže ešte raz vladzin. Doma mám bedne s citlivosťou 86dB, takže potrebujem vyšší výkon ako bedňa s citlivosťou 90dB. ALE nie stále, na rozdiel od vás s Federmannom, počúvam pri hladine akustického tlaku 100dB so špičkami 135dB. Niekedy hrám potichu, možno pri 60dB a na to mi stačí minimálny výkon. Druhé ALE, chcem mať záruku že to môj zosilovač zvládne za každých okolností aj potichu aj poriadne nahlas. Na šetrenie na nesprávnom mieste nemám peniaze. Nie som taký bohatý aby som si kupoval lacné rišenia alá "topologie Federmann". Za moduly HQQQF dám 440 euro ako za napr. DPA222. Aký trafák potrebujem k HQQQF? Na DPA222 je treba 2x200VA (až chcem dual mono), v Tronicu je to za 2200 Kč. Do HQQQF 2x300W potrebujem 1x300VA trafo? Cena 1500 Kč, takže ušetrím obrovských 700 Kč. Krabica pre DPA222 je za 3420 Kč, koľko bude stáť Federmannove riešenie netuším. Ale určite to bude bomba, tak predpokladám rovnakú cenu. Suma sumárum, ušetrím 700Kč pri nákladoch 16 tisíc českých..... Ale dostanem špeciálny zbytočne nepredimenzovaný zosilovač s ktorým môžem počas pracovného týždňa poháňať ultrazvukovú vaňu a cez víkend počúvať hudbu s priateľmi :-)
Neuvedl jste jaký požadujete trvalý výkon pro pohon té ultrazvukové vany? 2 x ?W?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

A do třetice: Pokud nejste tak bohat, abyste kupoval levné věci, tak je jistě lepší volbou HQQF, protože pokud jej osadíte toroidem 400VA stejně jako DPA, získáte stejný trvalý výkon pro pohon ultrazvukové vany a navíc a to je nutné zdůraznit navíc: 2 x 500W hudební výkon. Takže co se týče hudebního projevu není co řešit, volba je jasná: HQQF
strakat
NNN

vladzin píše:Kolik uvádí DPA222 čas odezvy? vladzin
Zase uvádzate jeden vypichnutý parameter a odvádzate pozornosť od napísaného.
vladzin píše:a to je nutné zdůraznit navíc: 2 x 500W hudební výkon. Takže co se týče hudebního projevu není co řešit, volba je jasná: HQQF
Hmmm, budem sa musieť nad tým vážne zamyslieť. Kto na Slovensku má ten skvost postavený? Skúsim ho osloviť či by bol ochotný ho požičať na skúšku, prípadne či by som mohol ísť k nemu na návštevu.
Odpovědět