Kurňa, co to je? Český špicl a práskač?

Fórum převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích. Fórum o tomto fóru, různé připomínky, návrhy apod.
Pravidla fóra
Patero:

1. Při registraci uváděj pravdivé kontaktní informace, web má vyšší míru zabezpečení a registraci musíš potvrdit. O dění na webu budeš dle vlastního nastavení průběžně informován na uvedený e-mail.
2. Nepoužívej více účtů. Při jakýchkoliv problémech se svým účtem se obrať e-mailem na administrátora fóra.
3. Nezakládej stejná témata, která již někdo založil.
4. Neodváděj diskuzi od tématu, piš pouze příspěvky, které chceš sdělit všem, pro ostatní příspěvky a komunikaci využij SZ (soukromé zprávy) ICQ či jiný neveřejný komunikační kanál.
5. Dodržuj pravidla Net-etikety. POMNI: co nechceš, aby bylo činěno tobě, nečiň ty jiným, kde začínají práva druhých, tvé práva končí.BANER na váš web, následující text stačí jen překopírovat a vložit:
<a href=" http://www.federmann.cz"><img src=" http://www.federmann.cz/images/stories/image437.gif" width="60" height="54" alt=" federmann.cz-Analog Audio"></a>
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Kurňa, co to je? Český špicl a práskač?

Nový příspěvek od Federmann »

Kurňa, co to je? Český špicl a práskač?

Článek o tom když konkurenci dojdou argumenty a nestíhá, článek o další dimenzi konkurenčního boje, článek o českém práskačství v ČS Hi-Fi komunitách, článek o češství a české povaze. Ve světě je běžné, když si koupíte kozu, chce-li být na tom soused stejně, tak si ji koupí taky, u nás Vám ji soused otráví. V obou případech jste na tom stejně, jen ta česká cesta je pro souseda levnější a češštvější.
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurňa, co to je? Český špicl a práskač?

Nový příspěvek od Federmann »Válka bude, víc vám neřeknu!
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurňa, co to je? Český špicl a práskač?

Nový příspěvek od Federmann »

"Zdá se, že je výrobce s legitimní reakcí trhu nespokojen."
danhard-4.png
Nevím co je na tom legitimního, když se jedná o zakázkovou výrobu a křivák křivý si stěžuje na něco co si neobjednal, ba dokonce si stěžuje na něco co je mého vlastního a není určeno k prodeji, je to jasný příklad stalkingu či duševní poruchy, případně obého.

Neutuchající boj, na elwebu posbírali nespočet příspěvků a dali pod ně můj nick, na audiowebu mé příspěvky přepisovali, aby dostali zcela jiný význam, slovanet nemá smysl ani komentovat, již jsem si na podlost konkurence tak nějak zvykl, čím méně toho znají, tím sprostější a podlejší útoky lze čekat.

Dávejte si na takové lidi pozor, nikdy nevíte kdy koho prásknou, že si ubastlil to či ono, pak Vám třeba nad ránem beranidlo rozrazí dveře, maskování vlítnou okny a dveřmi, někteří i komínem ...

Pravda je však neumlčitelná a přichází další odvážný posluchač a další nezávislé hodnocení HQQF:
lubin 12. pro 2016 17:35:35 na HighEnd Foru píše:Nedávno jsem měl tu možnost, vyzkoušet u mě na sestavě koncový zesilovač od pana Federmanna a HQQF 55 507W 10P.

Chtěl jsem jej vyzkoušet z čiré zvědavosti, protože tolik diskutovaný konec asi už na českých forech jen tak nenajdete.
Nebudu hodnotit technické parametry, jen zpracování a hlavně zvuk, který se objevil, když byl zařazen koncák do mé sestavy.

Zpracování skříně je přesné, úhledné a mimo to, že mě příliš nesedí design koncáku jako takový, neměl bych bych vůbec výhrad.

Poslouchalo se asi dvě hodinky na sestavě: zdroj CA 851C (2xAD1955), předzesilovač Vincent SA T8, reprosoustavy Aurum Cantus V8F, kabeláž Pangea, Nordost, Oehlbach XXL 1 series, Nordost Frey II a reprokabely Audioquest K2. Akusticky upravená místnost 40m2.

Porovnání přímé s koncáky Classe CAM 400.

V prvé řadě hraje koncák velmi, velmi klidně a čistě. V pozadí je mrtvolné ticho, zesilovač prakticky vůbec nešumí do reprosoustav.
Pokud bych měl zvuk rozdělit do jednotlivých pásem a nějak je popsat (i když bych se tomu raději vyhnul, protože jako celek je to velmi příjemný koncák, byť se svým charakterem), tak basová složka je o něco méně autoritativní, než bych čekal od koncáku tohoto výkonu, nicméně nejedná se o žádnou tragedii, srovnáváme s Classe monobloky s cenou třiapůlkrát vyšší v době, kdy se vyráběly.

Střední pásmo je velmi barevné a prokreslené, "lidské" a vůbec na ucho velmi příjemně znějící.

Výškám není nic moc co vytknout, na horním konci pásma je dostatek vzduchu a jemných detailů, které v žádném případě netahají za uši a nastupují velmi přirozeně.
Prostorovost na šířku je bezchybná, na hloubce jsem cítil spíše menší opatrnost.

Celkově je zvuk velmi muzikální, nikdy nepůsobí ostře nebo nepříjemně a to i přesto, že dovede být přiměřeně detailní od středů výše...prostě to celé hraje jako velmi vydařený elektronkový zesilovač s mírně teplejším a mohutnějším zvukem, který si i přes svou "velikost a působivost" neztrácí rozlišení a slušně lokalizovatelný prostor.

Nějakou dobu jsem přemýšlel, jaký zvuk mě sestava s tímto koncákem připomíná a byl to Vincent SV 238, mohutný koncák pracující relativně dlouho do "áčka".
Co bych osobně uvítal od koncáku a co tomuto dle mého názoru chybí, byť ve velmi malé míře, je celková "znělost" napříč pásmy. Prostě, mám raději, když koncák dovede více muziku "protlačit" z reprosoustav ven.

Nevím, co k tomu více napsat, postřehy z hifi voice magazínu jsou napsané vcelku trefně, když si to tak celé promítám v paměti....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět